TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı

TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı
TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı
Binlerce öğrencinin merakla beklediği TEOG 3. nakil tercih sonuçları az önce açıklandı.

RADİKAL - TEOG yerleştirmeleri için yapılan nakil uygulamasında 3. nakil sonuçları açıklandı. Öğrenciler TEOG 3. dönem nakil sonuçlarını e-Okul üzerinden öğrenebilecekleri gibi Millî eğitimBakanlığı resmi web sitesi üzerinden de öğrenebilirler.

Temel Eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi' kapsamında ortaokulların 8’inci sınıflarına yönelik nakil işlemleri sona erdi. 25 tercihinden birine yerleşemeyerek sistem tarafından otomatikman açık liseye kaydedilen öğrenciler, yerleştiği okuldan memnun olmayıp başka okula gitmek isteyen öğrenciler nakil başvurusunda bulundu. Nakillerde boş kontenjan şartı aranmadı.. Özel okulda okumak isteyenlerin yerleştirme havuzuna dahil olmadan kayıtları daha erken tarihlerde olacak.

TEOG tercih ve yerleştirme kılavuzunda belirtildiği gibi 17-21 Ağustos, 24-28 Ağustos ve 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde olmak üzere üç nakil hakkı tanındı. 3. dönem nakil başvuruları 4 Eylül'e kadar başvurular alındı. Son nakil tercihleri olan 3. nakil tercih sonuçları az önce açıklandı. Nakil sonuçlarınızı aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.


TEOG 3. NAKİL TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI!

NAKİL İŞLEMLERİ 3 KEZ YAPILDI

 
Yerleştirmeye esas nakil işlemleri için tercih başvuruları,
• 17-21 Ağustos 2015,
• 24-28 Ağustos 2015,
• 31 Ağustos-4 Eylül 2015
tarihlerinde olmak üzere 3 kez yapıldı.

Yerleşen öğrencilerin yüzdelik dilimleri incelendiğinde daha düşük yüzdelik dilimine sahip öğrencilerin, geçen yıla göre daha yüksek yüzdelik dilimindeki okula yerleştiği görülüyor. Örneğin geçtiğimiz yıl %17.25 diliminden öğrenci almış bir okula bu yıl %18.31 dilimindeki öğrenci yerleşmiş. Bu durum bu yüzdelik diliminde %1.06’lık bir düşüşü gösteriyor. Başka bir ifade ile %18’lik dilime kadar olan öğrencilerin yaklaşık %1’i özel veya farklı bir okul gurubunu tercih etmiş gibi görülüyor. (Toplam öğrenci sayısında geçen yıla göre az da olsa artış var.)

TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILDI?

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye
esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eylül

  ,

  ağustos

  ,

  eğitim

  ,

  Resmi

  ,

  E-okul

  ,

  TEOG

  ,

  2015

  ,

  nakil