TEOG 8. Sınıf Sınav Sonuçları (TEOG Puan Hesaplama)

TEOG 8. Sınıf Sınav Sonuçları (TEOG Puan Hesaplama)
TEOG 8. Sınıf Sınav Sonuçları (TEOG Puan Hesaplama)
TEOG öğrenci bilgileri sorgulama. MEB tarafından ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu sona erdi. TEOG sorgulama ekranı ve detayları haberimizde...

Radikal.com.tr - TEOG öğrenci bilgileri sorgulama. MEB tarafından ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu sona erdi. TEOG sorgulama ekranı ve detayları haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumları sona erdi.

Yurtiçi ve yurtdışında toplam 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda, 91 bin 8 salonda gerçekleştirilen sınavlara, 1 milyon 271 bin 273 öğrenci katıldı. Ortak sınavların bugün yapılan birinci oturumunda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları yapıldı. Yarın yapılacak ikinci oturumunda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. Her yazılıda 20 soru sorulacak. 

TEOG 8. SINIF SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başladı ve aynı anda gerçekleştirildi. Sınav süresi her bir ders yazılısı için 40'ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi 30'ar dakika oldu. Yarın yapılan ikinci oturum tamamlandıktan sonra soru kitapçıkları isteyen öğrencilere verilecek. Alınmayan soru kitapçıkları milli eğitim müdürlükleri tarafından değerlendirilecek.

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavları, 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarının haziran ayında açıklanması planlanıyor. 

E okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)


Öğrencilerin, 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan belirlenecek. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak. (AA)