TEOG yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için tıkla!- MEB TEOG sorgu ekranı

TEOG yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için tıkla!- MEB TEOG sorgu ekranı
TEOG yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için tıkla!- MEB TEOG sorgu ekranı
TEOG sınav sonuçlarının ardından puanlarına göre tercih yapan öğrencilerin merakla beklediği yerleştirme sonuçları açıklandı. İlk nakil başvuruları ise 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı (TEOG) sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler yerleşmek istedikleri liseler için puanlarına göre tercih yaptılar. Öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği yerleştirme sonuçları açıklandı.

İlk nakil başvururları ise 17-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB )’in resmi sitesinde yayınlanacak. 2. Dönem nakil başvururları ise 24-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve 31 Ağustos’ta açıklanacak.

yerleştirme sonucunuza http://sinavlar.gov.tr/  linkinden ulaşabilirsiniz.

TEOG LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabiliyor. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve  spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılıyor. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınıyor. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek ve yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmuyor.
Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

TEOG NAKİL TERCİH BAŞVURULARI 

İl veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları  7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.