Tepkiler... Tepkiler... Tepkiler...

Tepkiler... Tepkiler... Tepkiler...
Tepkiler... Tepkiler... Tepkiler...

Kayseri?de bazı işyerleri günlük ya da aylık kazançlarını Filistin halkına bağışlayacaklarını ilan etti. FOTOĞRAF: ZAFER BARIŞ / AA

* Filistin’e yardım yarışı başladı: Filistin’e yardım kampanyaları artarak devam ediyor. Kayseri  ’de, birçok iş yeri, vitrinlerine astıkları afişlerle günlük ya da aylık gelirlerinin Filistin halkına gönderileceğini duyuruyor. Kayseri’de toplanan 13 bin liranın İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla yollanacağı açıklandı. Diyarbakır’da Baro, Ticaret ve Sanayi Odası, Mazlum-Der ve İnsan Hakları Derneği üyesi yardım kampanyası başlattı. Konya Şeker Fabrikası, Gazze’ye iki TIR dolusu gıda yardımı gönderdi. Trabzon’da Gazze için elbise ve ilaç yardımı toplanıyor. Gaziantep’te Gazze bağışları bir depoda, Kütahya’da Belediye Sergi Salonu’nda birikiyor. (aa)

* İsrailli turistlere ‘Türkiye’ye boykot’ çağrısı: Türk hükümeti ve halkının Gazze operasyonuna gösterdiği sert tepkiye karşı İsrail’de de Türkiye’ye gitmeyin kampanyası başlatıldı. İsrail basınına göre son günlerde internette gönderilen mesajlarda “Türkiye’ye gitmeyin” deniliyor. Mesajda Alanya’daki bir giysi dükkânında çekildiği öne sürülen fotoğraf yer alıyor. Vitrindeki tabelada “Çocukları katleden İsrailliler için satış yok, giriş yasak” yazıyor. İsrail basınına göre söz konusu fotoğraf yeni değil, Ağustos 2006’da çekildi. Yerel makamların talimatıyla kaldırıldı ve sorumlusu hakkında yasal işlem başlatıldı. (anka)