Terk edilen köpeğin yaşam mücadelesi

Terk edilen köpeğin yaşam mücadelesi
Terk edilen köpeğin yaşam mücadelesi
İzmir'de, evde bakıldıktan sonra sokağa terk edilen 'Terrier' cinsi köpek, soğuk kış günlerinde hayatta kalmak için mücadele veriyor.

RADİKAL- İzmir'de, evde bakıldıktan sonra sokağa terk edilen 'Terrier' cinsi köpek, soğuk kış günlerinde hayatta kalmak için mücadele veriyor.

Hayvansever ve yetkililerin yaptığı uyarılara rağmen, genellikle, çocukları sevindirmek için petshop'lardan satın atılan pek çok cins köpeğin, bakımı zorlaşınca sokağa terk edildiği belirtildi. Yakın zamana kadar Basmane semtinde evde, sıcak bir ortamda bakılan ancak, bir süre önce sokağa terk edilen 'Terrier' cinsi köpeğin durumunun içler acısı olduğu ifade edildi. Sokakta soğuk ile mücadele eden, yeterince beslenemeyen ve titreyen köpek bakımsız görüntüsüyle de dikkat çekti. Boyu kısa olduğundan çöp konteynerlerine çıkıp, yemek artığına ulaşamayan köpek, ancak çevredekiler önüne yiyecek koyarsa karnını doyurabiliyor. Köpeği son birkaç haftadan bu yana bölgede gördüklerini belirten çevre esnafı, renginden dolayı 'Kara' diye seslendikleri hayvanın çaresizliğine üzüldüklerini, zor sokak koşullarına uyum sağlamakta güçlük çektiğini anlatırken, "Yoldan geçenler zaman zaman onu görüp başını okşuyor. Onu sahiplenen olmazsa bu sokaklarda uzun süre yaşayamaz" dedi. (DHA)