Terk edilmiş otomobilde patlayıcı malzeme bulundu

Terk edilmiş otomobilde patlayıcı malzeme bulundu
Terk edilmiş otomobilde patlayıcı malzeme bulundu
Nizip'te, sokakta terk edilmiş bir otomobilde polislerin yaptığı aramada 4 adet teneke kutu içerisinde patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

GAZİANTEP – Gaziantep'in Nizip ilçesinde, dün gece saatlerinde Mimar Sinan Mahallesi'nde Kanat Sokak'ta oturanlar sokağa park edilmiş olan ve uzun süre sahibi gelmeyen 63 SAT 005 plakalı otomobilden şüphelenerek polise ihbarda bulundu.

Sokağa gelen polisler de çevrede önlem aldıktan sonra eğitimli köpek yardımıyla araçta arama yaptı. Köpeğin otomobilde tepki vermesi üzerine araçta patlayıcı bulunabileceği ihtimali üzerine Gaziantep'ten bomba imha uzmanları ile terör konusunda uzman polisler Nizip'e çağırıldı. Nizip'e gelen uzman ekip, çevrede önlem aldıktan sonra otomobilde yaptığı aramada 4 teneke kutu içerisinde kalıp halinde ve poşetlere sarılı malzemeler ele geçirdi.

Patlayıcı yapımında kullanıldığı öğrenilen ancak içeriğine ait bilgi verilmeyen malzemeler polisler tarafından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis daha sonra otomobili de detaylı inceleme için çekici yardımıyla Emniyet Müdürlüğü otoparkına götürdü.

Polis, plakasından otomobilin sahibini ve sokağa bırakan kişi ya da kişilerin kimliğinin belirlenerek yakalanmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor.

(Metin İLİKSOY / DHA)

Diyarbakır'daki IŞİD operasyonunda 8 kişi tutuklandı