Terlikle girmek yasak!

Gökova Körfezi'ndeki Sedir Adası, doğal plajında bulunan kumların güzelliği nedeniyle turist akınına uğruyor. Sodalı suda çoğalan, ateşe tutulduğu zaman yanma özelliği bulunan ve büyüteç altında İncelendiğinde hareket eden doğa harikası kumlar, SIK koruma altında bulunuyor.

MUĞLA - Gökova Körfezi'ndeki Sedir Adası, doğal plajında bulunan kumların güzelliği nedeniyle turist akınına uğruyor. Sodalı suda çoğalan, ateşe tutulduğu zaman yanma özelliği bulunan ve büyüteç altında İncelendiğinde hareket eden doğa harikası kumlar, SIK koruma altında bulunuyor.
Adadaki plajın her iki yanında yer alan gözetleme kulelerindeki görevliler, denize girecek olan kişileri, kumların dışarı taşınmaması için terlik ve havluları ile plajı kullanmamaları konusunda uyarıyor. Adanın adeta havuzu andıran plajında denizin keyfini çıkaran tatilcileri plajdan ayrılırken bir sürpriz daha bekliyor: Duş almak zorunludur! Adadaki kumların benzerinin yalnızca Kızıldeniz'de olduğu biliniyor. Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Erdem Uyanık ise Roma kalıntıları barındıran ada için "Adayı kaplayan zeytin ağaçlarının altını yeşillendirerek, Maldivler tarzı bir görüntü yaratacağız" diyor.