Termosunu alan eyleme koştu:12 gözaltı

Termosunu alan eyleme koştu:12 gözaltı
Termosunu alan eyleme koştu:12 gözaltı
İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Kadıköy İskelesi'nin özelleştirilmesini protesto eden 'İskeleme Dokunma' topluluğu iskele önünde eylem yaptı. Polis 12 kişiyi gözaltına aldı.

İSTANBUL - 'İskeleme Dokunma' topluğunun çağrısı üzerine toplanan kalabalık grup, Beşiktaş 'taki Kadıköy İskelesi'nde 'Termosunu Kap İskeleye Gel' eylemi yaptı.

Beşiktaş'ta bulunan Kadıköy İskelesi'nin özelleştirileceği iddiasını protesto eden Abbasağa Forumu üyeleri iskele önünde eylem yaptı. 'Termosunu Kap da Gel' eylemine polis müdahale etti. Eylemciler kalkanlarla iskelenin önünden uzaklaştırıldı. Gözaltına alınan 12 kişi sağlık kontrollerinin ardından savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

Beşiktaş Kadıköy İskelesi önünde düzenlenen 'Termosunu Kap da Gel' eylemine polis müdahale etti. Başbakanlık Ofisi yanında bulunan arazinin Shangri La Bosphorus Oteli'ne tahsis edileceği gerekçesiyle durumu protesto etmek isteyen Abbasağa forumu üyelerinin 'Çay içme' talebine polis izin vermedi. Kadıköy iskelesi önünde toplanan grup, polis kalkanlarıyla Üsküdar İskelesine doğru uzaklaştırıldı. Polis müdahalesi sırasında göstericilerle polis arasında arbede çıktı. Üsküdar İskelesi önünde polis kalkanlarıyla barikat kurarak geçişleri engellerken, eylemciler Üsküdar İskelesi önünde eylemine devam etti. 12 kişinin gözaltına alındığı olay sırasında göstericiler, gözaltına alınan arkadaşları serbest bırakılıncaya kadar dağılmayacağını söyledi. Polis kalkanlarının önünde oturma eylemi yapmaya başlayan grup, termoslarında getirdikleri çayı içerek protestoya devam etti. Gözaltına alınan 12 kişi sağlık kontrolünün ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.


  http://www.radikal.com.tr/115186411518644

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kısa bir soru - ALP ER

  Bu muhteşem müdahaleyi gerçekleştiren sayın yetkililer F.S.M. köprüsünde kamyonlar yol keserken neredeydiler ? a)Kamyoncular yeşilsever yeşil sermayenin adamı olduğu için dokunulmadı b)Polis yetersiz kaldı c)Polis son destanını yazarken çok yorulmuştu bir destanda kamyonlara karşı yazmak istemedi. d) Aslında kamyonlarda faiz lobisinin ve dış güçlerin kontrolü altındaydı.

  SATA SATA SATILMIŞ.. - citron

  Yakın bir gelecekte çankaya köşküde özelleştirilir.. Durmak yok SATMAYA devam...

  "Güvenlik" - uzunhikaye

  Orada başbakanın ofisi var diye, "güvenlik" gerekçesiyle otobüs durağı kaldırıldı, halkın kullandığı bir üstgeçit vardı yıkıldı, şimdi de iskele ve yol kapatılmak isteniyor. Ama başbakanlık ofisinin hemen dibine 5 katlı otel Shangri-La mıdır nedir, Tayyip Erdoğan bizzat kendi açtı otelin sahibi arkadaşı olduğu için.. Bir suikastçi otel odasına yerleşip sniper'la başbakanı tehdit edebilir, neden "güvenlik" gerekçesiyle otel kapatılmıyor? Yandaş olduğu için mi? Kimi kandırıyorsunuz siz?

  Çay içen insan kötü mü olurmuş hiç?! - GaletaUnu

  Çay içme fiilinde nasıl bir kötülük mevcuttur? Rant bölgesinde olduğu için mi müdahale vardır yoksa bir "eylem" olduğu için mi? Eylem adı altında toplanmasalar müdahale olacak mıydı? Soruları daha fazla soru takip ediyor. Polisler oturup onlarla çay içseydi en çok kim kızardı bu işe?