Terör 'asabi' öğrenciyi sever!

Terörle mücadele uzmanlarının hazırladığı bir raporda, yasadışı örgütlerin 'sinirli' öğrencileri propagandayla kandırarak, okul idaresine karşı kullandıkları ifade edildi.

İSTANBUL - Terörle mücadele uzmanlarının hazırladığı bir raporda, yasadışı örgütlerin 'sinirli' öğrencileri propagandayla kandırarak, okul idaresine karşı kullandıkları ifade edildi. Uzmanlar, 'sinirli' öğrencilerin terör örgütlerinin eline geçmemesi için ise bir genci en çok kızdıran sıkı kontrol, yönlendirme ve müdahale yöntemlerini önerdi.
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan raporda, örgütlerin, 'silahlı militan açığını gidermek, amaç ile fikirlerini yaymak ve gizlenmek' amacıyla siyasi parti, sendika, dernek, vakıflar ve eğitim kurumlarına sızmaya çalıştıkları belirtildi.
'Sinirlileri kışkırtıyorlar'
Terörle mücadele uzmanlarının raporunda, eğitim sorunlarını propaganda malzemesi yapan örgütlerin, disiplin cezası alan öğrencileri kazanmaya çalıştığı kaydedildi. Bazı öğretmenlerin hatalı davranışlarının ve öğrencilere dayak atılmasınının propaganda malzemesi olarak kullanıldığı belirtilen raporda, örgütlerin, özellikle 'sinirli' öğrencileri okul yöneticilerine karşı kışkırttığı ve amaçları doğrultusunda kullandığı kaydedildi.
Raporda, örgütlerin, "Bu gençlerdeki ideolojik biçimlenmenin, toplumsal olaylara sokularak güçlendirildiği ve isyan duygularının pekiştirildiği" ifadesine yer verildi. Raporda ayrıca gençlerin terör tuzağına düşmemesi için ailelerin ve okul idarelerinin öğrencileri sıkı kontrol ve denetim altında tutmaları önerisinde bulunuldu.