Terör eylemleri hız kazandı

Tunceli'de güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar sürerken, Pertek yakınlarındaki çatışmada PKK 'lojistik sorumlusu' Tuncay Keşkek öldürüldü.

ANKARA - Tunceli'de güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar sürerken, Pertek yakınlarındaki çatışmada PKK 'lojistik sorumlusu' Tuncay Keşkek öldürüldü. Örgütün Şırnak'taki saldırısında bir er hayatını kaybetti, bir astsubay ile bir er yaralandı. Yüksekova'da güvenlik güçleriyle çatışmaya giren iki PKK'lı öldürüldü. Hatay'daki silahlı saldırıda ise bir bekçi hayatını kaybetti.
Tunceli'de Kacarlar Köyü yakınlarında önceki gece operasyon yapan güvenlik güçleri, bir grup teröristle sıcak temas sağladı. Çatışmada örgütün Tunceli 'lojistik sorumlusu' Rujhat kod isimli Tuncay Keşkek öldürüldü.
Bu arada, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği, dün, Tunceli'deki operasyonla aynı saatlerde, Şırnak/Beytüşşebap-Mezraa'da emniyet görevlileri ile teröristler arasında çatışma çıktığını açıkladı. Çatışmada bir jandarma erin öldüğü, bir jandarma kıdemli çavuş ile bir jandarma erin yaralandığı bildirildi. Hakkâri'nin Yüksekova ilçesine bağlı Vezirli Köyü'nde de güvenlik güçleriyle çatışmaya giren iki PKK'lı öldürüldü. Hatay'ın Hassa ilçesinde polis karakoluna düzenlenen silahlı saldırıda ise bekçi Veli Ceylan yaşamını yitirdi.
Aftab gazetesi, PKK'nın İran'daki uzantısı Pejvak örgütü ile güvenlik güçleri arasında Türk sınırı yakınında çıkan çatışmada bir güvenlik görevlisinin öldüğünü ikisinin de yaralandığını bildirdi.
(Radikal, aa, dha)