'Terör tanımlanmalı'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, terörün bilim adamlarınca yeniden tanımlanmasını önerdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Silahlı Kuvvetler Günü, dün akşam Gazi Orduevi'nde verilen resepsiyonla kutlandı.

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, terörün bilim adamlarınca yeniden tanımlanmasını önerdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Silahlı Kuvvetler Günü, dün akşam Gazi Orduevi'nde verilen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Özkök ve kuvvet komutanları da katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özkök, Genelkurmay İkinci Başkanı İlker Başbuğ'un ABD'nin Kuzey Irak'taki PKK liderlerinin yakalanması için talimat verdiği yönündeki açıklamalarına Pentagon kaynaklarından "Bilgimiz yok" karşılığı geldiğinin anımsatılması üzerine şöyle konuştu: "Biz ikinci başkanla öğleden sonra konuşuruz. Ama siz, bu konuşmaya ilişkin 'Bilgim yok' diyebilirsiniz. Bu, öyle bir konuşma yok anlamına gelmez."
'Duygusal davranıyoruz'
Orgeneral Özkök, Londra ve Mısır'daki terör saldırılarının ardından, Türkiye'nin tezlerinin anlaşılıp anlaşılmadığının sorulması üzerine şunları söyledi:
"Bizim 'terörist' dediğimize onlar 'özgürlük savaşçısı' diyor. Durumu iyi anlatmalıyız. Terörizmi vasıta ve hedef olarak kullanan kişilerin gerçekleştirdiği eylemlerde sizin veya benim kız kardeşimiz de ölebilir. Oturaklı davranmıyoruz. Biz de duygusal davranıyoruz. Kendi durumumuzu iyi anlatmamız lazım. Terörün tanımını doğru yapmak gerekiyor. Siyasi bakımdan terörizmin tanımı yapılmıyor. Siyasiler 'Kendi kamuoyumuz ne der' diye düşünüyor. Bilim kurulu bu işte önderlik yapabilir. Bu, siyasilerden çok bilim adamları tarafından yapılması gereken bir tanımdır."


    http://www.radikal.com.tr/7532877532870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.