Teröre karşı ortak eylem

Teröre karşı ortak eylem
Teröre karşı ortak eylem
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, tüm sivil toplum örgütlerinin teröre karşı 17 Eylül'de Ankara'da toplanmak için karar aldıklarını açıkladı...

RADİKAL - TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara 'da düzenlediği basın toplantısında Perşembe günü Ankara'da teröre karşı bir toplanma planladıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu, TOBB öncülüğünde, TEKS, TZOB, Memur -Sen, Hak- İş 'in de aralarında bulunduğu 13 kurumdan temsilcilerle düzenlediği basın toplantısını sırasında herkese "bayrağını al da gel" çağrısı yaptıklarını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, dev buluşmanın 17 Eylül Perşembe günü Ankara Sıhhiye Meydanı'nda gerçekleşeceğini belirtti. Hisarcıklıoğlu'nun konuşması özetle şöyle:  "Biz beraberiz. Ortak paydamız insan haklarına ve hukuka saygıdır. Bu sorumluluk duygusuyla hareket edilmelidir. 17 Eylül Perşembe günü, saat 16.30'da Türkiye 'nin dört bir yanından gelip, Ankara'da toplanma kararı kaldık. Tüm Türkiye'yi Ankara Sıhhiye Meydanı'nda toplanmaya davet ediyorum.  Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan tüm halkımızı bu toplanmaya davet ediyoruz. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimizdir, gelin kışkırtıcı söylemleri bırakalım, toplumu germeyi bırakalım. Başka bir Türkiye yok.

Yürüyümüşümüz herhangi bir siyasi parti ve görüşün temsili olmayacak.Terörü lanetleyecek ve vatanımıza sahip çıkacağız. o gün kimseyi ötekileştirmeden tek bir şey söyleyeceğiz "Teröre hayır". Bize katılmayan milyonları da o gün vatanın her köşesini al bayrakla donatmaya davet ediyoruz. Perşembe bu büyük buluşmada herkesi görmek istiyoruz."

BAYRAK ASMA DAVETİ

TOBB Başkanı, o gün toplanmaya gelemeyen milyonları da Türkiye'nin her köşesinde Türk bayrağı asmaya davet etti. Hisarcıklıoğlu, perşembe günü herkesin üzerinde Türk Bayrağı amblemi olan şapkalar takacağını da söyledi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  tobb

  ,

  Memur

  ,

  Parti

  ,

  eylül

  ,

  ,

  siyasi

  ,

  Karşı

  ,

  perşembe

  http://www.radikal.com.tr/143368514336856

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Teröre karşı miting değil - prvszacmi

  Toplum olarak ihtiyacımız olan #SavaşaKarşıMiting ya da #BarışİçinMiting "teröre karşı" demek daha baştan ayrımcı, ötekileştirici kısacası "bölücü" bir eylemdir. Sadece Türk bayrağıyla değil, kim kendini hangi bayrakla ifade etmek istiyorsa kendi bayrağı, flaması ya da dövizleriyle gelebilsin. Rıfat Hisarcıklıoğlu kendini 90'lı yılların Genel Kurmay Başkanı zannetmiş sanırım...

  HEP AYNI MANTIK - babat

  Anlaşılan birileri bayrak üretiminde yeterince kar elde edememiştir. Toplantının başlığından da anlaşıldığı üzere hala 90 lı yılların mantığı egemen bu ülkede. Belli bir kesimi dışlayıcı ve devlet söylemi ile hareket eden stk lar bu ülkeye bir katkı sunmayacakltır. keşke BARIŞ VE KARDEŞLİK MİTİNGİ olsaydı. O zaman birşeyler değişiyor umuduna kapılırdık...

  gerçekten kan dondurucu - Blue_cafe

  Ben bu açıklamayı canlı olarak izledim. Hatta şöyle kendimi gazeteci olarak hayal edip şu soruyu sormak istedim "Cizre,Silvan,Nusaybin,Yüksekovadanda yğksek katılım bekliyormusunuz" Sorunun malum cevabı belli. Peki Yanına AKP'nin sendikalarını alıpta kardeşlikten söz eden "Sermayenin komite Başkanı" Hisarcıklıoğlu "Türk Bayraklarını Kürdün gözüne sokup sokup hangi kardeşliği getireceksin söyle bana". Sen bu resimle birak Kürtle Kardeş olmayı Türkle bile kardeş olamazsın. Siyasi bir sembol taşımayacağız diyorsun fakat Sizlerin elinde bayrak çoktan siyasi bir sembol oldu. Hayırlı olsun.

  Samimi İseniz - Selimserincan

  Evet samimi iseniz; yapacağınız şey, RTE'nin başlattığı ve halen devam etmekte olan Silahlı kuvvetlerin saldırılarını durdurmak. PKK'ye dur demek ne ifade eder ki, PKK'nin başına bombalar yağarken. İki tarafın da eş zamanlı durması lazım. Yoksa bir taraf durmuş da öbür taraf halen vuruyorsa, duran taraf tekrar başlar.Eğer samimi bir şekilde bu savaşı durdurmak istiyorsanız eş zamanlı ateşkes isteyin.Bakalım hangi taraf kabul edecek ve hangi taraf bahane arayacak.

  Rifat Hisarcikoglu... - AT1928

  Maalesef bu fasistin yaptigi cagriya bir cok insan kulak verecek. "Bayragini al da gel" ne anlama geliyor? Neresinde baris cagrisi var?

  Doğru Karar - Hayal Denizi03

  Ankara'ya yürüyecek STK sayısı ne kadar çok olursa, o kadar daha etkili olacağını söylemek için kahin olmak gerekmez. Bir de Eylem yapanlar 5 tepeye yürümeli, Cumhuriyetten elini çek! Oturduğun yerde otur deme cesareti de göstermeli. O zaman eylem gerçek amacına ulaşır.