Teröre tepki eylemleri yurt genelinde sürüyor

Teröre tepki eylemleri yurt genelinde sürüyor
Teröre tepki eylemleri yurt genelinde sürüyor
Kocaeli, Zonguldak, Bolu ve Karabük'te, terör örgütünün Hakkari, Iğdır ve Mardin'de güvenlik güçlerine yönelik saldırıları protesto edildi.

RADİKAL -  Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Kocaeli Karamürsel İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüş için katılımcılar, Karamürsel sahilinde toplandı. Slogan atarak Atatürk Anıtı'na yürüyen gruba vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi.

Burada gerçekleştirilen konuşmaların ardından Karamürsel Merkez Camisi'nde terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Derince ilçesinde lojistik kooperatifi üyesi bir grup tır sürücüsü, terör saldırılarını protesto etmek amacıyla araçlarıyla D-100 karayolundan
Körfez ilçesine gitti.

ZONGULDAK

Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş, teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.
Ormanlı Belediyesi önünde toplanan kalabalık saygı duruşunda bulundu, okunan İstiklal Marşı'nın ardından sloganlar atarak teröre tepki gösterdi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Türkiye'nin bir bütün halinde terörü lanetlediğini belirterek, "Canlarımız yanıyor, her gün şehit haberleri geliyor. Terörü bir kez daha lanetliyoruz. Asker ve polisimizin her zaman yanındayız" dedi.

Belde içerisinde ellerindeki Türk Bayrakları ile yürüyen kalabalık daha sonra Ormanlı Jandarma Karakol Komutanlığı önüne gelerek buradaki askerlere sevgi gösterilerinde bulunarak, "En büyük asker bizim asker", "Askere uzanan eller kırılsın", "Kahrolsun PKK " şeklinde slogan attı.
Daha sonra şehitler için Ormanlı Merkez camisinde Kur'an-ı Kerim okundu.

BOLU

Bolu'daki taraftar grupları, terör örgütünün güvenlik güçlerine yönelik saldırılarını protesto etti.
Hükümet Meydanı'nda toplanan taraftar grupları ellerindeki Türk bayraklarıyla, "Her Türk asker doğa", "Vatan sana canım feda", "Her şey vatan için", " Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Askere, polise uzanan eller kırılsın" sloganları atarak İzzet Baysal Caddesi üzerinden Belediye Meydanı'na kadar yürüdü.

Tuttukları takım formaları ile yürüyüşe katılan grup üyeleri, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nı ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu. Sloganlar atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

KARABÜK

Karabük'te Türk bayraklarıyla donattıkları iş makineleriyle konvoy oluşturarak, kentin sokak ve caddelerinde tur atan grup, terör saldırılarının protesto etti.

Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde toplanan grup üyeleri, Türk bayraklarıyla donattıkları iş makineleri ile korna çalarak şehir turu attı.
Grup üyelerinden İslah Alpboğa, yaptığı açıklamada, terör olaylarına tepki göstermek için bir araya geldiklerini belirterek, "Aslen Van'lıyım ama 25 senedir Karabük'te yaşıyorum. Ben Türküm ama sen doğulusun, sen Kürtsün ve sen oralısın, buralısın gibi söylemlerle karşılaşmadım. Bize destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.