Terörist saldırılara sivil toplumdan lanet

Tüm kurumlar ayakta

PKK'nın saldırılarına TOBB, Türk-İş ve TİSK başta olmak üzere, toplumun her kesiminden sert tepki geldi. Hacettepe Üniversitesi mensupları, terörü protesto etmek için sessiz yürüyüş kararı aldı.

ANKARA - PKK'nın saldırıları üzerine Hacettepe Üniversitesi terörü protesto için sessiz yürüyüş kararı alırken, sivil toplumdan da sert tepkiler geldi.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Terör odaklarına verilecek en güzel cevap; milli, demokratik değerlere ve ülke bütünlüğüne sahip çıkmaktır. Uluslararası işbirliğine daha fazla ihtiyaç vardır. Terörizme arka çıkan iç ve dış mihrakları, saldırıları nefretle kınıyoruz.
Türk-İş: Teröre silah, mühimmat ve lojistik destek sağlayan sözde dost, müttefik Batılı güçler artık bu vahşeti görmelidir. Teröre karşı uluslararası güç birliğini gerçekleştirmek için gereken kararlı adımlar atılmalıdır. Türk ulusunun artık sabrı taşmaktadır.
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu: Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik bu vahşi saldırı, Türk ulusunu yıldırmayacak, ülkemizin huzur ve bütünlüğünü bozamayacaktır.
İnsan Hakları Derneği: Yaşamını yitiren her insanımız için büyük üzüntü ve acı duymaktayız. Resmi ya da sivil (sivil yurttaş, asker, korucu, polis ya da silahlı militan) ölen herkes insandır. Ülkemiz ve insanlık için kayıptır. Asker ailelerine ve Türkiye toplumuna başsağlığı diliyoruz. Kürt sorununun kötü sonuçlarından birisi de çatışma ortamıdır. Bu ortam daha fazla mayın, tank, top, savaş uçağı kullanılarak derinleştirilmemeli, tersine özellikle siyasal iktidar tarafından daha fazla insan haklarını koruyucu önlemlerle soruna yaklaşılmalıdır.