Teröristler Osmaniye'de askere saldırdı: Bir er şehit

Terör bu kez Osmaniye'de yüzünü gösterdi. Zorkun Yaylası'nda yapılan festival için güvenlik önlemi alan jandarma ekiplerine, ormanlık alandan inen bir grup terörist uzun namlulu silahlarla saldırdı, bir er şehit oldu.

OSMANİYE - Terör bu kez Osmaniye'de yüzünü gösterdi. Zorkun Yaylası'nda yapılan festival için güvenlik önlemi alan jandarma ekiplerine, ormanlık alandan inen bir grup terörist uzun namlulu silahlarla saldırdı, bir er şehit oldu.
Saldırı, dün akşam saat 17.00 sıralarında Zorkun ve Karıncalı yaylaları arasındaki yol ayrımında meydana geldi. Bir haftadır devam eden Zorkun Çocuk Şenlikleri nedeniyle jandarma ekipleri bölgede önlem aldı. Güvenlik amacıyla araç kontrolü yapan askerlere, ormanlık alandan inen bir grup terörist uzun namlulu silahla ateş açtı. Saldırıda jandarma er Mustafa Baltacı şehit oldu. Güvenlik güçlerinin de ateş açmasıyla tekrar ormanlık alana kaçan teröristlerin yakalanması için bölgeye takviye birlikler sevk edilerek operasyon başlatıldı. Şehit erin cenazesi bugün memleketi Bingöl'ün Kiğı ilçesine gönderilecek.
Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek ve Belediye Başkanı AKP'li Davut Çuhadar bu üzücü olay nedeniyle festivalin iptal edildiğini açıkladı.
Kışlada şehit için Kürtçe ağıt
Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde operasyona giderken bindiği askeri aracın devrilerek kaza yapması sonucu şehit olan Jandarma Er Hüseyin Çeken, dün Şırnak'ın Cizre ilçesindeki törenden sonra toprağa verildi. Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki törende şehit erin babası Faraç Çeken ve yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Bu arada Hakkâri'nin Oğul Köyü kırsalında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada, bir terörist öldürüldü. Üç gündür bölgede sürdürülen operasyonda öldürülen PKK'lı sayısı üçe yükseldi.