Terörle mücadele polisleri gazeteci Bülent Keneş'i gözaltına aldı

Terörle mücadele polisleri gazeteci Bülent Keneş'i gözaltına aldı
Terörle mücadele polisleri gazeteci Bülent Keneş'i gözaltına aldı
Today's Zaman gazetesinin genel yayın yönetmenliği görevinden kısa bir süre önce ayrılan Bülent Keneş, bu sabah erken saatlerde Terörle Mücadele Şubesi'ne bağlı polis ekiplerince gözaltına alındı. Keneş daha sonra serbest bırakıldı

RADİKAL - Today's Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Bülent Keneş, bu sabah erken saatlerde gözaltına alındı. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Keneş, daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Keneş çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Sağlık kontrolünün ardından polis aracına bindirilişi sırasında gazetecilere seslenen Bülent Keneş, “Terör Şube bizim gibi kalem ehliyle uğraşıyor. Memlekette bomba patlıyor, kaçakçılar, insan kaçakçısı, uyuşturucu kaçakçısı, IŞID'i, El Kaidesi, PKK'sı kol geziyor arkadaşları gazetecilerle meşgul ediyorlar" diye konuştu.

GÖZALTINA ALINDIĞINI TWİTTER'DAN DUYURDU

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Keneş şunları yazdı:

"Devletimiz maşallah çalışıyor... Rutin prosedürel bir konudan dolayı terörle mücadele ekibince havaalanında 05:45 gibi gözaltına alındım.

Kaleminden başka bir şeyi olmayan ve operasyonu en kolay 'teröristler'den biri olarak Vatan Emniyet TEM şubeye götürülüyorum..

Uyanır uyanmaz Cemal Süreya'nın 'umulmadık bir gün olabilir bugün' dizesi aklıma düşmüştü... Bir saat içinde öyle oldu.. Hayırlı Cumalar!.."

SERBEST BIRAKILDI

Sabah 5:45'te Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınan Cemaat'in İngilizce gazetesi Today's Zaman'ın eski genel yayın yönetmeni Bülent Keneş, çıkarıldığı Bakırköy 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nce serbest bırakıldı.