Terörü kınamak için cüppeleriyle yürüdüler

Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversiteler, eylem ve bildirilerle Şırnak ve Diyarbakır'da 15 askerin şehit edilmesini kınadı.
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi'nde Rektör Prof.Dr. Tunçalp Özgen, akademisyenler ve öğrenciler, sessiz yürüyüş yaparak terörü protesto etti.

ANKARA/TRABZON - Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversiteler, eylem ve bildirilerle Şırnak ve Diyarbakır'da 15 askerin şehit edilmesini kınadı.
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi'nde Rektör Prof.Dr. Tunçalp Özgen, akademisyenler ve öğrenciler, sessiz yürüyüş yaparak terörü protesto etti. Prof.Dr. Özgen, anıta çiçek bırakması ardından grup saygı duruşunda bulundu ve İstiklâl Marşı'nı okudu. Grupta bazı öğrenciler 'Üniter devletimize sahip çıkıyoruz' ve 'Bu vatan sizi unutmayacak' pankartları açtı.
Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi kampüsünde toplanan öğrenciler, şehit askerler için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu. Konuşmaların ardından gruptakiler Anıtkabir'i ziyaret etti.
Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğretim üyeleri, Kanuni Kampüsü'nde 'Teröre Lanet' yürüyüşü düzenledi. Sessiz yürüyüşe KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, dekanlar, bölüm başkanları ve yaklaşık 300 öğretim üyesi katıldı.
Kınama mesajları
Başkent Üniversitesi, Uludağ, Balıkesir, Trakya, Cumhuriyet, Adnan Menderes, Abant İzzet Baysal ve Mersin üniversiteleri de yaptıkları yazılı açıklamada 15 askerin şehit edilmesini kınadı. (Radikal, dha)