Tersanelerde 155'inci ölüm

Tersanelerde 155'inci ölüm
Tersanelerde 155'inci ölüm
Tuzla Tersaneler Bölgesi'ndeki Sedef Tersanesi'nde meydana gelen iş kazasında bir işçi daha hayatını kaybetti

İSTANBUL - Evli ve üç çocuk babası Ersin Taşdemir’in (33) vinçi ile yük arasında sıkışarak hayatını kaybettiği öğrenildi. Dün saat 15.00 sıralarında meydana gelen kazada Ersin Taşdemir’in ambulansla Tuzla Devlet Hastanesine kaldırıldığı ancak hastanede yapılan kontrolde hayatını kaybettiği ifade edildi.

İŞÇİLERDEN EYLEM

Bu ölümle birlikte tersanelerdeki iş kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 155 olurken, tersane işçileri bugün bir basın açıklaması yaptı. Ellerinde daha önceki kazalarda hayatını kaybedenlerin resimlerini taşıyan yaklaşık 50 kişilik grup, sloganlar eşliğinde Tersaneler Caddesi üzerinden Sedef Tersanesi önüne yürüdü. Polisin de takip ettiği grup iş kazasının yaşandığı Sedef Tersanesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

YAŞANAN HER ÖLÜMLE BİRLİKTE ÖFKEMİZ DAHA ÇOK BİLENİYOR

Basın açıklamasını okuyan Limter-iş Sendikası Genel Başkanı Kamber Saygılı, "Dün meydana gelen olayla birlikte tersanelerde hayatını kaybedenlerin sayısı 155 oldu. Yaşanan her ölümle birlikte öfkemiz daha çok bileniyor. Tersane patronları ölümlerle ilgili yargılanmalı" dedi.

Sedef Tersanesi’nde kadrolu olarak çalışan Ersin Taşdemir’in cenazesinin yarın Kocaeli’de toprağa verileceği öğrenildi.(dha/M.Akif Erdem)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Eylem

  ,