Tesadüfen yaşadığımızın resmi!

Tesadüfen yaşadığımızın resmi!
Tesadüfen yaşadığımızın resmi!

Antalya?nın Gençlik Mahallesi?nde 200 ev ve 20 aracı etkileyen patlamada ölü veya yaralı olmaması tek teselli oldu. Patlama sırasında bir tezgâh altında kalan Angel adlı köpek korkudan uzun süre ?ağladı?. fotoğraf: İBRAHiM LALELİ / dha fotoğraf: FATMA ÜNAL / aa

Antalya'da altı katlı apartmanın altındaki restoranda patlama meydana geldi. Sokak savaş alanına döndü. İtfaiye: Tüpten gaz sızmış, buzdolabı ateşlemiş olabilir

ANTALYA - Antalya’nın Gençlik Mahallesi Işıklar Caddesi 1318 Sokak girişindeki Girne Apartmanı dün saat 06.45’de bombalanmışa döndü. Apartmanın zemin katında bulunan ‘Antepçe’ adlı restoranda ilk belirlemelere göre LPG tüpü nedeniyle meydana gelen patlamada restoran harabeye döndü. 200 ev ve 20 aracın camları kırıldı. Ölü ve yaralı olmaması büyük şans olarak nitelendirildi.
Geceleri hırsızlara karşı restoranın yanındaki  ‘Angel Tabacco’ adlı büfede bırakılan Rottweiler cinsi Angel ise devrilen bir tezgâhın altından çıkarıldı. Sevil Demir şaşkındı: “Yukarıdan cam yağıyordu. İçeride köpek var  dedim.  Damadım ve çocuklar hemen içeri girerek Angel’ı aldı. Sağ salim kurtuldu ya... Kan içindeydi, bebek gibi ağladı. Çok şaşkındı, korkmuştu ve tüm vücudu titriyordu. Bir yaşını yeni bitiren torunum var. Onun gibi korkmuştu ve boynuma sarıldı.”
Polis ve itfaiye ekiplerinin ilk incelemesine göre patlama LPG tüpünden sızan gazın ateş alması sonucu meydana geldi: ‘LPG tüpünde kaçak vardı, buzdolabı otomatik olarak devreye girdiğinde patlamayı tetikledi.’ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan “Henüz kesin olmamakla birlikte patlama sebebi gaz sıkışması olarak görülüyor. İşyerindeki buzdolaplarının otomatik sistemlerinin devreye girip çıkması patlama için tetikleyici olabilir” dedi. Sadece beş ay önce hizmete açılan Antepçe’nin sahibi Ömer Faruk Yılmaz, patlama sonrası işyerini görünce şok geçirdi. 

‘Belalı’ apartman
17 Ekim 2005’de de yine aynı apartmanın 7 metre derinliğindeki foseptik çukuru çöktü. Binanın ana kolonlarından biri açığa çıkınca Girne  ve karşısındaki beş katlı Gül apartmanları boşaltıldı. Girne Apartmanı’ndaki kolonlar güçlendirildikten sonra sakinler evlerine dönebildi. (dha, aa)