Tesettürlü voleybolcu yeniden filelere döndü

Geçen yıl aldığı şok bir kararla tesettüre giren ve hemen ardından spora veda eden Türk Voleybol Milli Takımı'nın ve Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü'nün eski kaptanı Aysun Özbek, Eczacıbaşı Zentiva ile anlaşarak filelere yeniden geri döndü

.


Açıklama Eczacıbaşı Zentiva tarafından duyuruldu. Eczacıbaşı Zentiva'da tekrar spor hayatına merhaba diyen Aysun Özbek'in soyismi Kalkan Ayhan olarak değişti.

Aysun Ayhan’ın kadroya katılmasıyla, daha da güçlendiklerini belirten Eczacıbaşı Zentiva Teknik Direktörü Guieseppe Cuccarini, ligde ve Avrupa’daki zirve hedeflerine daha emin adımlarla yürüyeceklerini söyledi.

Voleybolu çok özlediğini ifade eden Aysun Kalkan Ayhan ise Eczacıbaşı gibi büyük bir kulübün formasıyla yeniden sahalara dönmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Aysun Özbek, 2008'de sürpriz bir kararla Vakıfbank Güneş Sigorta yöneticilerine, "Bu yıl hacca gitmek istiyorum" diyerek voleybolu bıraktığını söylemişti.

Türk voleybolunun en iyi orta oyuncusu olarak bilinen Aysun Özbek’in en verimli döneminde bu ani kararı arkadaşları, ailesi ve kulübünde şok etkisi yaratmıştı.(CNNTURK.COM)