Teşhirci doktor AKP'den ihraç ediliyor

AKP MKYK, ölen yedizleri teşhir eden Doktor Özer Gürbüz'ü AKP İzmir teşkilatından ihraç etmek amacıyla disiplin kuruluna sevk etti.

İzmir'de hayatını kaybeden yediz bebekleri teşhir ederek büyük tepki toplayan Central Hospital Başhekimi Özer Gürbüz, üyesi olduğu AKP'den ihraç ediliyor.
AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu, İzmir'de özel bir hastanenin başhekimi Özer Gürbüz'ü başkan yardımcısı olarak görev yaptığı AKP İzmir İl Yönetimi'nden ihraç etmek amacıyla disiplin kuruluna sevketti. Dün akşam toplanan AKP Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, özel bir hastanede başhekim olarak çalışan Dr. Özer Gürbüz’ün tavrına sert tepki gösterdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, Gürbüz’ün ihraç istemiyle parti disiplin kuruluna sevk edilmesini istedi. Erdoğan, Gürbüz'ün bu davranışının parti ilkeleriyle bağdaşmadığını belirterek, "Yaptığı saçmalık. Toplumun hassasiyetlerini göz ardı etmiştir. Böyle bir şey olmaz, hemen ihraç edin" dedi.
AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, dün olayın siyasi açıdan değerlendirilmemesini istemiş ve doktorun kamu vicdanında mahkum edildiği görüşünü dile getirmişti. Ergin, parti tüzüğü gereği konuyla ilgili olarak İl Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu'nun tasarrufta bulunma yetkisi olduğunu da söylemişti.
Yedi ölü ceninle basına poz veren Gürbüz hakkında hem Sağlık Bakanlığı hem de İzmir Tabip Odası soruşturma başlatmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7456037456030

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.