Teslim alanlara gözaltı

PKK tarafından 11 Temmuz'da kaçırıldıktan sonra önceki gece Tunceli kırsalında serbest bırakılan jandarma er Coşkun Kırandi'nin memleketi Akçaabat'ta dün sevinç vardı.

TRABZON/TUNCELİ - PKK tarafından 11 Temmuz'da kaçırıldıktan sonra önceki gece Tunceli kırsalında serbest bırakılan jandarma er Coşkun Kırandi'nin memleketi Akçaabat'ta dün sevinç vardı. Kırandi ailesinin evinin önünde yüzlerce kişi sabaha kadar horon tepti, silahlar hiç susmadı.
Kırandi'yi teslim alan heyette bulunan İHD temsilcileri Mehdi Perinçek ve Selahattin Demirtaş, sanatçı Ferhat Tunç, gazeteci Umur Hozatlı, DEHAP'lı Özgür Söylemez'le iki köylü ve onları izleyen DHA muhabiri Ferit Demir, AA muhabiri Haydar Toprakçı, Dicle Haber Ajansı muhabirleri Kadir Özbek ve Rüştü Demirkaya ise, önceki gece gözaltına alındı. Tunceli Başsavcıvekili Sedat Ertaşkın, "Gözaltına alınan 11 kişi arabuluculuk yaptı. Olayın propaganda ve yardım-yataklık boyutu var" dedi. İHD temsilcisi Selahattin Demirtaş, savcılıktaki ifadesinnin ardından serbest bırakıldı.
Coşkun Kırandi, jandarma ve savcılıktaki ifadesinden sonra asker nezaretinde memleketi Akçaabat'a gönderildi.


    http://www.radikal.com.tr/7540047540040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.