'Teslim'e kim karar verdi?

İSTANBUL - Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun tutuklanması cinayetin aydınlatılması için yeterli olmadı. Cinayet ve firarla ilgili çok sayıda soru yanıtlanmayı bekliyor. 

1 -  Interpol’ün bile Kırmızı Bülten’le aradığı Garipoğlu, yurtdışına hatta İstanbul dışına hiç çıkmadığını söyledi. Peki, parasız, pulsuz, fotoğrafları her gün gazetelere basılan ve 17 yaşında olduğu söylenen Garipoğlu, bir profesyonel suçlu gibi 17 ay nasıl saklanabildi?

2 -  Garipoğlu, teslim olmasa yakalanacak mıydı. Gerçekten çember daralmış mıydı? Yoksa polis izini hiç bulamadı mı?

3 -  Polis yetkilileri son bir haftaya kadar ailenin ve Garipoğlu’na yardım ettiği öne sürülen tüm şüphelilerin hem teknik hem fiziki takibe alındığını söylüyor. Peki bu kişilerden hiçbiri Cem’le iletişim kurmadı mı? Cem Garipoğlu teslim gecesinde avukatıyla cep telefonuyla görüş-tü. Bu telefon kime aitti ve böyle sıkı bir teknik takipte saptanamamış mıydı?

4 -  Garipoğlu “Tanımadığım biri beni bahçeli bir eve götürdü” diyor, bu yeri İstanbul’a birkaç saat uzaklıkta diye tarif ediyor. Garipoğlu’nu olaydan sonra kaçıran kimdi? Bu evde Garipoğlu’na bakan, yemeklerini götüren kişi kimdi?

5 - Vali Muammer Güler, “Ailesi teslim etti”, avukatı “Ailesi değil” dedi. Garipoğlu’nun babası hapiste, annesi yurtdışında. Teslime kim karar verdi? 

6 - Garipoğlu, avukatla buluşmaya gece yarısı tek başına mı geldi? Yoksa birileri mi bıraktı? Taksiciler 10-15 kişi gördüklerini söylüyor. Karabulut ailesinin yaşadığı Bahçelievler’de teslim olmasının gizli bir anlamı mı var?

7 - Garipoğlu ve avukatı neden doğruca savcıya gitmedi de gece yarısı polisle buluşma yaşandı? Garipoğlu 17 yaşında ise zaten polise ifade veremeyecekti.  

8 - Garipoğlu’nun teslim olacağını avukata haber veren kimdi?

9 - İddia edildiği gibi polis ile Garipoğlu ailesi arasında pazarlık yaşandı mı? Cem Garipoğlu bazı teminatlar alındıktan sonra mı polise verildi? (Radikal)