Teşvikiye'de korkunç cinayet

İstanbul'un göbeğinde Nişantaşı'nda bir otomobilde kadın cesedi bulundu. Adının Esra Karsel olduğu belirlenen kadının, ünlü iç çamaşırı markası Doremi'nin sahibinin eski gelini olduğu belirlendi. Polis, Esra Karsel'in erkek arkadaşını ifadesini almak için arıyor.


İSTANBUL Şişli'de bir gelinlikçide satış danışmanı olarak çalışan 39 yaşındaki iki çocuk annesi Esra Karsel, Teşvikiye Camii'nin arka sokağında bir otomobilin içinde telle boğularak öldürülmüş bulundu. Üniversitede okuyan oğlunun doğum gününde öldürülen Esra Karsel'in kim ya da kimler tarafından öldürüldüğü henüz belirlenemedi.

Dün saat 08.00 sıralarında işe gitmeye hazırlananlar, Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak'ta 34 CNK 66 plakalı kırmızı renkli Seat otomobilin arka koltuğunda bir kadın cesedi gördü. Teşvikiye Camii’nin arka kısmındaki sokakta ters bir durumda bulunan otomobilin çevresine emniyet şeridi çekildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip ve Cinayet Masası dedektifleri, kontak anahtarı üzerinde bulunan otomobil ile çevresinde inceleme yaptı. Üzerinde tayt bulunan kadının 39 yaşındaki Esra Karsel olduğunu tespit etti.
Arkadaşları, işadamı eşinin ölümünden sonra iki çocuğuyla birlikte yaşayan Esra Karsel'in işe gitmemesi üzerine endişelendi. Kötü haberi alan Esra Karsel'in iş arkadaşları olay yerine koştu. Arkadaşları, Esra Karsel'in bu akşam bir açılışa katılacığını söyledi.
Polisin olay yerindeki incelemesinin ardından Esra Karsel'in cesedi önce Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna, nöbetçi savcının incelemesinin ardından da otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
Dedektifler, Esra Karsel'in yakın bir kadın arkadaşını teşhis ve bilgisine başvurmak üzere hastane morguna götürdü. Polis, Esra Karsel'in kendisine ait minibüsü çalıştırması için Celal Gerçek'e verdiğini, cesedinin bulunduğu otomobilin de Celal Gerçek'e ait olduğunu tespit etti.(dha)