Tetiği bu kez kadınlar çekti

Kadim Duran baldızının kızını kaçırdı ve imam nikâhlı eşine kuma getirdi. 'Namusumuz kirlendi' diyen eşi, iki baldızı ve baldızının kızı, Duran'ı sırayla ateş ederek ağır yaraladı. Suçu büyük kardeş üstlendi.

BALIKESİR - Erkeklerin işlediği namus cinayetlerinin bir benzerini bu kez kadınlar gerçekleştirmeye kalkıştı. İmam nikâhlı eşinin üzerine baldızının kızını kuma olarak getiren inşaat işçisi, eşi, baldızları ve kuması tarafından önceki akşam sokak ortasında kurşunlandı.
Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde imam nikâhlı eşi 33 yaşındaki Yurdagül Binici ile yaşayan inşaat işçisi Kadim Duran, baldızı 39 yaşındaki Gülümser Topçu'nun kızı 20 yaşındaki Bilge Atmaca'yı üç hafta önce kaçırarak kuma getirdi. Sivas'ta yaşayan, ancak eşiyle boşanma aşamasındayken ortadan kaybolan kızı Bilge'yi arayan anne Topçu, yanına diğer kardeşi 32 yaşındaki Zeynep Taş'ı da alarak, Akçay'a gitti.
Kayıp Bilge'nin de burada olduğunu gören kardeşler, durum değerlendirmesi yaptı ve Kadim Duran hakkında ölüm kararı aldı. Kadınların yaptığı plana göre, ilk kurşunu imam nikâhlı eşinin, sonra da diğer kardeşler ve kaçırdığı yeğen Bilge Atmaca'nın sıkması planlandı.
Eve dönen Duran'ı caddede karşılayan kadınlar, aldıkları kararı uygulamaya koydu. İlk kurşunu sıkan imam nikâhlı eşi Binici'den sonra silah elden ele dolaştı. Kadim Duran, Edremit Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Göğsünden dört kurşun yarası alan Duran'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Kadınlar, olay yerine gelen polise teslim oldu.
Binici polisteki ifadesinde, şöyle dedi: "Yeğenimi eve kuma olarak getirdi. Ağlayıp yalvarmamıza kulak asmadı. O bizim namusumuzu kirletti. Ölmeyi hak etmişti. Artık alnımızın akıyla sokağa çıkabileceğiz."
Savcılıkta suçu abla üstlendi
Ancak zanlılar daha sonra çıkarıldıkları savcılıkta, polise verdikleri ifadeyi reddetti. Suçu abla Gülümser Topçu üstlenirken, Taş ve Binici'nin "Biz de oradaydık. Ancak dört kurşunu da Gülümser sıktı" dedi. Topçu daha sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken Taş ve Binici tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7639337639330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.