'Tetikçi el bebek gül bebek sahiplenilmiş'

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hrant Dink cinayetinin katil zanlısı Ogün Samast'ın Türk bayrağı altında güvenlik güçleriyle çekilmiş görüntülerinin medyaya yansımasını "El bebek gül bebek sahiplenilmiş" diye yorumladı.

ANKARA- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hrant Dink cinayetinin katil zanlısı Ogün Samast'ın Türk bayrağı altında güvenlik güçleriyle çekilmiş görüntülerinin medyaya yansımasını "El bebek gül bebek sahiplenilmiş" diye yorumladı.
Baykal, Dink cinayetinin katil zanlısı Samast'ın Samsun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde çekildiği ortaya çıkan görüntülerinin aslında "Türkiye'nin acı fotoğrafı" olduğunu belirtti.
'Kuşatmayı gördük'
Baykal, bu yaklaşımla cinayetin aydınlanmasının, gelecekte de böyle olayların ortaya çıkmasının engellenemeyeceğini vurgulayarak şöyle dedi: "Jandarma ve Emniyet birbirlerine tuzak kurmuş iki kurum gibi takdim edilmek isteniyor. Jandarma açıklamasından anlaşılıyor ki ortada tertip var. Tek taraflı tertip bir tertip var diyelim. Peki kimdir bunun sorumlusu? Bu manzara karşısında hükümet nerede, Başbakan nerede, İçişleri Bakanı nerede? Bu işler Katmandu'da mı oluyor? 'Kadrolaşma bitti, kuşatma başladı' demiştik. İşte Emniyet'teki kuşatmayı görüyoruz. Kimse bu tablo karşısında sessiz kalamaz."
'Ayıp ayıp üstüne'
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu hakkında soruşturma önergesi vereceklerini belirterek "Cinayet ayıp, 16 yaşındaki bir çocuğa cinayet işletmek ayıp, çocuğu cinayete sürükleyen örgütü korumak ondan da büyük ayıp, cinayeti işleyenlere sahip çıkmak ondan da büyük ayıp, Bunu bilip de sesini çıkarmayan Emniyet'e büyük ayıp, kahraman haline getirmek ondan da büyük ayıp" dedi.