Teziç'e Çelik'ten övgü

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in, eski Başkan Prof. Dr. Kemal Gürüz'e göre, diyaloğa daha açık bir kişilik olduğunu belirterek, "Selefi gibi, üzerine vazife olmayan işlere karışmıyor" dedi.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in, eski Başkan Prof. Dr. Kemal Gürüz'e göre, diyaloğa daha açık bir kişilik olduğunu belirterek, "Selefi gibi, üzerine vazife olmayan işlere karışmıyor" dedi.
Çelik, dün CNN Türk'te katıldığı 'Manşet' programında YÖK'ün eski ve yeni başkanlarını karşılaştırdı: "Sayın Teziç, sayın Gürüz gibi üzerine vazife olmayan işlere büyük çapta bulaşmıyor. Sayın Gürüz olur olmaz yerde o bilim adamı kisvesini falan unutarak piyasaya, sokağa çıkıp siyaset yapmaya çalışıyordu. Maksadını, sınırları aşan açıklamalar yapıyordu. Sayın Teziç, belki de hukukçu olmasından, bu konulara girmiyor. Bence bu doğru bir tavır."
Eğitim sisteminde yönlendirmenin 'piyangocu' mantığa dayandığını belirten Çelik, "İlköğretim 4. sınıfta zekâ testiyle öğrenciye hâkim zekâ türünü belirleyeceğiz. Buna göre ders farklılaşmasına gidilerek öğrenci yönlendirilecek" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7345167345160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.