Tezkeresini alan asker şehit oldu!

Tezkeresini alan asker şehit oldu!
Tezkeresini alan asker şehit oldu!
Şırnak'ta yapılan saldırı sonucu şehit olan askerin tezkeresini alıp memleketine gitmek için helikoptere binen Doğan Acar olduğu belirtildi.

RADİKAL - Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde terhis olan ve izne giden askerleri Şırnak’a getirmek için havalanmakta olan Sikorsky helikoptere,  roketatar ve Doçka uçaksavarla ateş açıldı.  Helikopterin isabet aldığı belirtilen saldırıda 8 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı. Ancak hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen durumu ağır olan 1 asker şehit oldu, diğer askerlerin tedavisinin sürdüğü belirtildi. Şehit askerin tezkeresini alıp memleketine gitmek için helikoptere binen Doğan Acar olduğu belirtildi. Saldırının ardından bölgeye operasyon başlatıldı. 

Helikoptere roketatarlı saldırı: 1 şehit, 7 yaralı

 GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"10 Ağustos 2015 tarihinde saat 07.05 sularında 8’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı emrinde görevli olup, terhis olan ve izne giden Erbaş/Erlerin, Şırnak / Beytüşşebap’tan Şırnak / Merkeze helikopter ile nakli esnasında, Beytüşşebap yakınlarında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından ateş açılmış ve açılan ateş sonucu helikopterde bulunan Kahraman bir Jandarma Erimiz ağır yaralanmıştır. Olayı müteakip aynı helikopter ile Şırnak Asker Hastanesine tahliye edilen Kahraman Erimiz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.45 sularında şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz." (ajanslar)

Silopi'de mayınlı saldırı: 4 şehit!