TGC Başkanı Olcayto, Ahmet Hakan'ı ziyaret etti

TGC Başkanı Olcayto, Ahmet Hakan'ı ziyaret etti
TGC Başkanı Olcayto, Ahmet Hakan'ı ziyaret etti
Geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan gazeteci Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret eden TGC Başkanı Turgay Olcayto, "Bu Ahmet Hakan'a yapılmış bir saldırı değil, aslında basın özgürlüğüne, düşünceyi ifade özgürlüğüne yapılmış bir saldırıdır" dedi.

İSTANBUL TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayan gazeteci Ahmet Hakan'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Olcayto, şunları söyledi:

“Ahmet Hakan bizim Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Ayrıca medyada çok beğendiğimiz bir arkadaşımız. Onu ziyaret ettik. Alçakça diyeceğimiz saldırıyı zaten kınamıştık ama bu kez de kendisini ziyaret edip görmek istedik. Çok şükür sağlığı iyi, o bakımdan çok mutluyuz. Yakında yazılarına başlayacak. Bu Ahmet Hakan'a yapılmış bir saldırı değil, aslında basın özgürlüğüne, düşünceyi ifade özgürlüğüne yapılmış bir saldırıdır. O bakımdan çok üzücü... Türkiye'de şiddetin giderek tırmandığını görüyoruz. Üstelik kolluk güçlerinden de kaynaklanan bir tırmanma var. Mesela Silvan'daki arkadaşımızın kafasına tabanca dayanıyor, bir başka arkadaşımız dövülüp gözaltına alınıyor. Erişim engelleniyor. Özellikle Güneydoğu'da haber portallarına erişilemiyor. Böyle bir durumda Türkiye'nin demokratik bir rejiminden söz etmek çok da mümkün değil. Umuyoruz ki bunları 1 Kasım seçimlerinden sonra bir ölçü de olsa geride bırakan bir Türkiye'ye uyanırız. Bütün temennimiz bu. Ahmet Hakan'a ve tabii CNN, Hürriyet ailesine tekrar geçmiş olsun diyoruz"

(Murat DELİKLİTAŞ - Zeki GÜNAL / DHA)