TGRT: Hedef almadık

TGRT Anahaber'in ele geçirdiği ve dün akşam ilk olarak 18.30'da yayımladığı görüntülerle ilgili olarak TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, şunları söyledi:

İSTANBUL - TGRT Anahaber'in ele geçirdiği ve dün akşam ilk olarak 18.30'da yayımladığı görüntülerle ilgili olarak TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, şunları söyledi:
"Son derece sağlam bir malzeme. Otogar'daki jandarma karakolundan görüntüler. Bence suikast zanlısının yakalanması ile duyulan hislerin getirdiği bir görüntü. Ben bunun arkasında bir art niyet olmadığını düşünüyorum. Görüntüdeki diyaloglar ve davranışların rahatlığı bir hatıra fotoğrafı ve videosu çekildiği izlenimi veriyor.
Ama bu konuda kesin bir yargıya varmak doğru olmaz."
Şentürk görüntülerde, Samast ile birlikte rütbeli olmayan Jandarma ve Emniyet mensuplarının da bulunduğunu da belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Özellikle polisten alınan, güvenlik güçlerinden alınan bu tip görüntülerde karşılıklı güven unsuru vardır. Bu görüntülerden yola çıkarak birtakım yorumlara, spekülasyonlara yol açmamak gerek. Biz kimseyi hedef almadık, gazeteciyiz, yanlışları göstermek görevimiz. Biz de objektifliğimizi kaybetmeden bu haberi yayımlamaya çalıştık. Bu görüntülerin yayımlanması muhabirimle haber kaynağı arasındaki güven unsurundan kaynaklanıyor. Yayımlanan görüntülerde mutlaka bazı şeylerin verilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Görüntülerin özünde çok daha farklı bir görüntü yoktu."