THK, THY'ye pilot eğitiyor

Türk Hava Kurumu (THK), Türk Hava Yolları'nın (THY) ihtiyaç duyduğu pilot açığını kapamak amacıyla eğitim vermeye başladı.
THK, 15 Ekim 2004'te THY ile imzaladığı sözleşme gereğince, THY'de istihdam edilecek pilot adaylarını eğitmeye başladı.

ANKARA - Türk Hava Kurumu (THK), Türk Hava Yolları'nın (THY) ihtiyaç duyduğu pilot açığını kapamak amacıyla eğitim vermeye başladı.
THK, 15 Ekim 2004'te THY ile imzaladığı sözleşme gereğince, THY'de istihdam edilecek pilot adaylarını eğitmeye başladı. THK'nın Etimesgut'taki tesislerinde düzenlenen törene, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına, THK Genel Başkanı Hava Pilot Tümgeneral Rasim Arslan ve THY Genel Müdürü Abdurrahman Gündoğdu katıldı. Sivil havacılıkta Türkiye'nin performansının hiç iyi olmadığını söyleyen Yıldırım, "Genç nüfusu doğru kullandığımız zaman başta sivil havacılık olmak üzere çok daha yüksek bir performans sergileyebileceğimize inanıyorum" dedi.
Orgeneral Fırtına da, Atatürk'ün 'İstikbal göklerdedir' sözünü anımsatarak, hava ve uzay ile ilgili üniversite eğitimine ağırlık verilmesi, bu konuların bilimsel açıdan daha fazla ele alınarak gençlerin ilgisinin çekilmesini istedi.