THK uçağı gövde üzerine indi

THK uçağı gövde üzerine indi
THK uçağı gövde üzerine indi
Türk Hava Kurumu'nun (THK) çift motorlu eğitim uçağı, teknik arıza nedeniyle Esenboğa Havalimanı'na gövde üzerine iniş yaptı.

Olay, bugün saat 10.20 sıralarında meydan geldi. THK'nın, Tarkim Uçuş Okulları'ndan kiraladığı 'Piper PA34' tipi uçağın pilotu, teknik arıza nedeniyle Esenboğa Havalimanı'na acil iniş istedi. Pistte gerekli önlem alındı ve öğretmen Pilot Cavit Kökten içinde bir öğrencinin de bulunduğu uçağı gövde üzerine başarıyla indirdi. Can kaybı ve yaralanan kimsenin olmadığı olay nedeniyle Esenboğa Havalimanı'nda hava trafiği bir süre aksadı.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri, uçakta hasar oluştuğu ancak can kaybı olmadığını açıkladı. Teknik bir arıza nedeniyle gövde üzerine iniş yapan THK uçağının kaldırılmasının ardından Esenboğa Havalimanı saat 12.55'de yeniden hava trafiğine açıldı. Kaza nedeniyle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da özel uçağıyla gecikmeli olarak saat 12.00 sıralarında başka bir pisti kullanarak havalimanından ayrıldı.  (dha)