THY 242 seferini iptal etti

THY 242 seferini iptal etti
THY 242 seferini iptal etti
İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran yoğun kar yağışı gece saatlerinde devam ederken THY, bugün ve yarın yapılması planlanan 242 seferini iptal ettiğini duyurdu.

RADİKAL- İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran yoğun kar yağışı gece saatlerinde devam ederken THY'den de uçuş iptaller devam ediyor. İptal edilen sefer sayısının bugün de artarak 242 ye yükseldi. Pegasus Hava Yolları 33 iç hat seferini, Anadolujet Hava Yolları da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 10 seferini iptal ettiğini duyurdu. Türk Hava Yolları iptal edilen seferlerin yolcularını otellerde ağırlıyor. Uçamayan yolcular Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan THY'nin Otel Destek biriminden kalacakları otellere yerleştirilmek için beklediler.

İstanbul aktarmalı Dubai'den Ukrayna'nın Odessa kentine giden Dmytro Rozhkov eşiyle  beraber 8 saati aşkın bir süredir, Atatürk Havalimanı'nda, beklediklerini söyledi. Akşam saatlerinde Odessa uçağına bilet aldıklarını anlatan "Neden bu kadar bekliyoruz. Bu bir gecikme hatası değil. Mağduruz" diye konuştu. Nijeryalı Patricia Ozoekwe Nwsotule ise yeni yıla ailesinin yanında geçirmek için Barcelona'na gittiğini belirtti. Nwsotule, "Yeni yıla sanırsam İstanbul'da gireceğim. Gecikmeler yüzünden 12 saattir Atatürk Havalimanı'nda bekliyorum. Şu an için istediğim tek şey bir otele gidip biraz dinlenmek" şeklinde konuştu.

Kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları bir çok seferini iptal ederken ekipler başta Atatürk Havalimanı olmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gece saatlerinde pistleri açık tutmak için teyakkuz halinde oldular. Atatürk Havalimanı’nda oluşturan Kar timi sürekli pistleri kontrol ederken, uçaklarda buzlanmaya karşı de-icing (buz önleyici sıvı) yapıldı. Bu arada Türk Hava resmi internet sitesinden yapılan açıklamada bugün ve yarın Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yapılacak 242 seferin iptal edildiğini duyurdu. (DHA)