THY Genel Müdürlüğü önünde "Harlem Shake" danslı protesto

THY Genel Müdürlüğü önünde "Harlem Shake" danslı protesto
THY Genel Müdürlüğü önünde "Harlem Shake" danslı protesto
THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'nun bir TV kanalında yaptığı açıklamada grevin, grev olmaktan çıkıp, THY işçisinin katılımı olmadan birtakım marjinal grupların desteğiyle yürütülen bir eylem olduğunu söylemesi üzerine greve katılan yaklaşık 200 THY çalışanı Genel Müdürlük binası önünde "Harlem Shake" dansı eşliğinde protesto gösterisi yaptılar.

İSTANBUL - Hava - İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin’in saat 16.00’da THY Genel Müdürlük binası önünde kendilerine bir konuşma yapacağını öğrenen 200 kadar THY çalışanı başkanlarını beklerken müzik eşliğinde ünlü ‘ Gangnam Style’ ve ‘ Harlem Shake’ danslarını yaparak coşkuyla eğlendiler ve THY Yönetimini protesto ettiler.

Bu arada grev alanında toplanan çalışanlar ID kartlarını (kurum kartlarını) Hamdi Topçu’nun iddialarını çürütmek için geldiklerini söyleyerek havaya kaldırdılar ve "Hava-iş nerede biz oradayız" şeklinde slogan attılar.

Daha sonra bir konuşma yapan Atilay Ayçin THY Yönetiminin grevin yasadışı olduğu için kendilerini mahkemeye vereceklerini söylemelerine karşılık, "Babanın mahkemesine mi yasaklatacaksın. Eğer bu grev yasa dışı bir grev olsaydı, beni burada 9 gündür tutarlar mıydı? Sizin yaptığınız hukuk dışı" diyerek, "Hamdi Topçu bana Atilla diyor. Adımı bile söyleyemiyor. Adımı ağzına alırken suyla gargara yapacaksın. Hava-iş sendikasının arkasında destek yokmuş. Buraya gelenler marjinal bir grupmuş. Sizler marjinal bir grup musunuz" dedi. Bunun üzerine çalışanlar Hamdi Topçu’nun Karadenizli olmasına bir gönderme yaparak "Yok Boyle Bir Şey" diyerek tezahürat yaptı.(DHA/Faik Kaptan-Murat Çakır)


  http://www.radikal.com.tr/113474811347484

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vay arkadaş - mona_noyan

  her işçiye destek veren marjinal ilan edilir oldu. Ergenekon da demişlikleri var ama yemiyor artık herhalde marjinal diyorlar. O da yemeyince bir şeyler bulurlar herhalde. Millete senelerce "Anarşi" = "Terör" şeklinde göstermiş insanlarsınız bulursunuz bir şeyler. Bu konuda sanırım akp kitlesinden daha verimlisi yok.

  THY genel müdürlüğü önünde hk. - fgemak

  insanlar artık haklı tepkilerini baskıcı sistem nedeniyle,kendilerini deliliğe vurarak ifade etmeye çalışıyorlar,yapılması gerekenin bu olmadığını düşünüyoruz.

  Direniş - Amedia

  Kürdler gibi Sizinde DİRENİŞ ve BAŞKALDIRI kültürünüz olsaydı Kesin Zafere ulaşırsınız Şu anki sizin grev süreceiniz ne kadar sürer bilmiyorum Ama yinede ben BİREYSEL olarak DESTEKLİYORUM sizi Haklıysanız kazanacaksınız ZAFER sizin olacaktır......

  Bak efendi. - ganjml

  Bu bir hak eylemidir,senin ve senin gibilerin herşeyin hayırlısı işte kısmet falan deyip malı dünya malına taptığı bir dünyada iş güvenceleri,işten atılan arkadaşlarının işe alınması için direniyorlar,sizin siyasi litaratüründe bir şeyi mücadele ederek alma diye birşey olmadığı için anlayamazsınız.Son söz de şu ki tutturmuşsunuz bir marjınal demogojisi(kaldı ki öyle de olabilir)Merak ediyorum 28 Şubatta üniv kapılarında bir avuç türbanlı direniyor,senin gibi düşünenler de arka kapıdan başını açıp içeri giriyordu,peki şimdi onlara marjinal diyebilecekmisin merak ediyorum.