THY kabin amiri sıtmadan hayatını kaybetti

THY kabin amiri sıtmadan hayatını kaybetti
THY kabin amiri sıtmadan hayatını kaybetti
Türk Hava Yolları (THY) Kabin Amiri Selda Durmaz, Nijerya'da yatı görevinde sivrisinek ısırması sonucu sıtma virüsüne yakalanmıştı. İstanbul'a dönen Durmaz sıtma virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

RADİKAL - THY Kabin Amiri Selda Durmaz, Lagos uçuşundan sonra İstanbul 'a dönerek yüksek ateş şikayetiyle bir hastaneye gitti. İddiaya göre, hastane Durmaz'a iki kez grip teşhisi koydu. Grip ilaçlarını almasına rağmen bir türlü ateşi düşmeyen Selda Durmaz son olarak THY sağlık birimine başvurdu. Burada Durmaz'a sıtma teşhisi konuldu. Bunun üzerine kabin amiri Durmaz Bahçelievler 'de özel bir hastanede tedavi altına alındı.

Bir süredir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Selda Durmaz saat 01.30 sıralarında hayatını kaybetti. Acı haberi alan Durmaz'ın yakınları ve meslektaşları hastaneye akın etti.

Kabin amiri Selda Durmaz'ın cenazesi hastaneden alınarak cenaze aracıyla memleketi Bartın 'a götürülmek üzere yola çıkarıldı. (Hüseyin ASLIYÜCE-Uzay KESMEN/İSTANBUL/DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Bartın

  ,

  THY

  ,

  Bahçelievler

  ,

  Kabin

  http://www.radikal.com.tr/138254413825443

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  _öncelikle - burak akif

  merhumeye allah rahmet eylesin, yakınlarının başı sağolsun. benim anlamadığım nokta bu tür ülkelere uçuş yapılmadan önce görevlilere aşı yapılıp yapılmadığı. bildiğim kadarıyla bunun bi prosedürü olduğu ki ben bile bir afrika ülkesine gitmeden önce dört beş çeşit iğne vurulmak zorunda kaldım. ortada bir ihmalkarlık var ise buna sebep olanların cezalandırılması gerekli.

  Türk doktorları - aviator

  Türk doktorlarının bilgisizliği yüzünden her gün onlarca insan ya ölüyor ya da tedavide geç kalındığı için sakat kalıyorlar. Burnun akıyorsa gripsin, başın ağrıyorsa migrensin, belin ağrıyorsa böbrek taşıdır gibi saçma genel teşhisler koyarak insan hayatıyla oynuyor bir çok doktor. Göz muayenesi için özel bir hastaneye gittim hiç bişeyin yok dediler, İngiltere'de göz doktoruna göründüm koydukları teşhise göre derhal ameliyat olmam gerekti, ameliyat oldum ve iyileştim, biraz daha geç kalsaydım bir gözümü kaybetme ihtimalim vardı. Düşünün farkı.

  TÜRKİYE DE SITMADAN ÖLÜM......... - Sebodil

  1940'lı ve 1950'li yıllarda ülkemizde sıtma çok yaygındı.Verem ve sıtma can alan ,korkulan ölüm makineleriydi. '''Sıtma savaş''' ve '''verem savaş'' kavramaları ve çalışmaları bu hastalıkları ülkemizin gündeminden sildi.Bugün mikrop dış ülkelerden alınmış olsa bile sıtmadan ölüm haberi o günleri hatırlattı. BU üzücü gelişmeleri niçin yaşıyoruz? Tehlikeleri algılayabilme becerilerimiz mi köreldi? Bu aymazlığın nedenleri nelerdir?