THY kabin memuru sıtma şüphesiyle tedaviye alındı

THY kabin memuru sıtma şüphesiyle tedaviye alındı
THY kabin memuru sıtma şüphesiyle tedaviye alındı
THY'de sıtma kabusu sürüyor... Kabin amiri Selda Durmaz'ın Nijerya'da sıtmaya yakalanıp hayatını kaybetmesinin ardından bu kez kabin memuru Murat Düzer, Nijerya uçuşunda sıtma virüsü kaptığı şüphesiyle Afyonkarahisar'da tedaviye alındı.

RADİKAL- Türk Hava Yolları kabin amiri Selda Durmaz'ın Nijerya'da yatı görevinde sivrisinek ısırması sonucu sıtma virüsü kaptıktan sonra İstanbul 'da yaşamını yitirmesinin ardından, bir sıtma vakası daha ortaya çıktı. Geçen hafta Nijerya'ya uçuş yapan THY kabin memuru Murat Düzer'in de sıtma virüsü kaptığı belirtildi.

Memleketi Afyonkarahisar'da grip şüphesiyle özel bir hastaneye başvuran Murat Düzer, sıtma teşhisiyle Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörlük Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

THY kabin amiri sıtmadan hayatını kaybetti


AKÜ Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Murat Düzer'in tedavisinin Enfeksiyon Hastalıkları Servisi'nde sürdüğü kaydedildi. Tedaviye olumlu cevap verdiği belirtilen Murat Düzer'in ateşinin düştüğü, hayati tehlikesinin bulunmadığı, takip amacıyla birkaç gün daha gözlem altında tutulacağı aktarıldı.

Kabin memuru Düzer'in THY'nin 2012 senesinde akdini feshettiği 305 çalışan arasında yer aldığı, daha sonra işine geri dönerek çalışmaya başladığı belirtildi.

(DHA)