THY, kostüm türbülansına girdi

THY, kostüm türbülansına girdi
THY, kostüm türbülansına girdi
THY'nin yeni kabin memuru kıyafetlerinin fotoğrafı Twitter'dan sızdı. Kıyafetler sosyal medyada beğenilmezken, tasarımları hazırlayan modacı Dilek Hanif, "Bunlar daha eskiz" dedi. THY de henüz karar verilmediğini açıkladı.
Haber: Jale Özgenturk - jale.ozgenturk@radikal.com.tr / Arşivi

Yurtdışında transit yolcu taşımada da önemli bir hava yolu şirketi haline gelen THY, yurtiçinde ise ne yazık ki attığı adımlarla soru işaretlerine, endişelere neden oluyor. Çapraz iç hat uçuşlarında eskimiş uçaklar, rötarlı seferler, yüklenmesi unutulan battaniyeler gibi sorunlara sık sık alkollü içki krizi de ekleniyor. THY’de önceki gün Kayseri seferinde yaşadıklarımız ilginçti. Business Class’ta birkaç yolcu, viski ve şarap istedi. Önce “Evet” diyen hostes, sonra “Arkadaşlar uçağa yüklemeyi unutmuşlar!” dedi. Kabin memurlarının alkollü içkileri yüklemeyi unutması Kayseri’ye mi özgü, bilmiyoruz! Eylem yaptıkları için işten atılan 305 personele davaları kazandıkları halde işe dönüş izni vermeyen THY, dün de tasarımcı Dilek Hanif’e sipariş ettirdiği kabin personeli kostümleriyle gündemdeydi. Hollywood ünlülerini giydiren, Paris’te defile yapan Hanif’in tasarımları, THY yönetimine yönelik soru işaretlerini arttırdı. Hanif şaşkın. Tasarımların eskiz olduğunu söylüyor. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ise THY’ye yakışanı seçeceklerini açıklıyor. Peki sosyal medya niye ayağa kalktı? Kıyafetler Osmanlı’dan etkilenebilir ama bu kadar zevksizlik ancak kafa karışıklığıyla olur. Bu tasarımlar yönetimin istekleri dışında olamaz. THY halka açık şirket. Her adım THY’nin marka imajını da etkiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/112070511207053

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tasarimci once bu elbiselerle THY uzun ucusunda calissinda gorsun - mlkr

  THY hostesleri cok yogun ve uzun saat ucuslarda cok yorulduklarindan bu elbiselerde dahada cok rahatsiz olacaklardir. Tasarimci once kendi giysin calissin bakalim nasil oluyormus gorsun bu elbiselerin icinde calismayi ? Bu retro tasarimlar THY icin imaj zorlamasi olmaktan oteye gecemiyecektir. Tasarimci hosteslerle, THY calisanlarid ile birlikte katilimci bir tasarim cabasinda olandir.

  ... - r11

  Muktedir zihniyetin gösterişçi zevksizliğine güzel bir örnek hazırlamış Dilek Hanif...eskizleri buysa bitmiş hallerini düşünmek bile istemiyorum...bence artık tesettür modelleri hazırlasın sayın hanif,kendisini anca o cenahta beğenen bulabilir!!!

  nereye gitti bizim turkuaz rengimiz ? - mlkr

  Sonra bu kirmizi rengini alacali bulacali renk zevki olanlar nasil kabul edecek. Hele hele o antika askeriye sapkalari da nereden cikti? Valla Cemil Cicekci'nin bile tasarimina raziyim. Ne o sayin Cicekci ihaleyi alamadimi yoksa onca odunune ragmen ?