THY personeli böyle mi giyinecek?

THY personeli böyle mi giyinecek?
THY personeli böyle mi giyinecek?
THY'nin yeni kabin memuru üniformalarının fotoğrafı Twitter'den sızdırılarak deşifre edildi. THY'de yeni hostes kıyafetlerinin bunlar olup olmadığı ise henüz kesinleşmedi.

THY'de yeni hostes kıyafetlerinin bunlar olup olmadığı ise henüz kesinleşmedi.Modacı Dilek Hanif’e hazırlatılan üniformalar THY’de görev yapan hostes ve stewardlar tarafından beğenilmedi. Tasarım çalışmaları devam eden üniformalara THY kabin memurları twitter ve Facebook üzerinden tepki gösterdi.  Yeni üniformaların, çok tartışılan ve hükümetin de tepkisini çeken Muhteşem Yüzyıl dizisindeki kostümleri andırması da ironik bulundu.

KOTİL: EVET ÇALIŞMA VAR

Rus Türk İşadamları Birliği’nin (RTİB) düzenlediği 'Zirve Sohbetleri'ne katılmak için Moskova’da bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Twitter'dan sızdığı iddia edilen THY'nin yeni kıyfetleri ile ilgili olarak, "Türk Hava Yolları ne yaparsa iyi ve güzelini yapar. THY kostümlerle ilgili çalışmalar yapıyor, doğru. Twitter'daki resimleri görmediğim için birşey dilemem" dedi. 

Tasarımlara imza atan Dilek Hanif, Hürriyet''e bir açıklama yaptı. Hanif, söz konusu tasarımların örnek modeller olduğunu, nihai tasarımların henüz tamamlanmadıklarını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/1120652112065215

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir önerim var - velmas75

  Dünya eskisi kadar büyük değil. Toparlayın bütün hava yolu şirketlerinin hostes kıyafetlerini, THY ile birlikte yayınlayın. Hayatında yurt dışı uçuşu yapmamışlarda bu kıyafetleri gördükten sonra konu hakkında yeniden yorum yapsın. Doğrusu kıyafetler pek güzel durmuyor. Renk seçimi ve tasarımları yeniden gözden geçirilmeli. Bizim ulusal bir kıyafetimiz yokmu?

  Arada kalmış topluluk - PAN-ZEHİR

  Özümüz bozulmuş bizim, ne batılı ne doğulu, ne müslüman, ne hristiyan.Toplumumuza has hiç bir özelliğimiz, değerimiz,kutsalımız yok.Arada kalmış bir topluluk olmuşuz.Yorumlara bakan anlar zaten.Adama sorsan dinin ne diye; elhamdülillah müslümanım der, eee şeriat desen, o kadar da değil ben Türküm der. Senede iki defa bayram namazında müslüman olduğunu hatırlayan tek topluluk biziz....

  Biçim faul - Dedemkorkut

  Bir yorumcu, kıyafetlerdeki kapalılığa takmış. Bense kıyafetlerden yakanın kaldırılmasına takmış bulunuyorum. Galiba Osmanlı'yı yansıtmak gibi bir amaç güdülmüş. Üstelik renkler de iç karartıcı,ağır. Ya da ben modadan anlamıyorum (ki, doğrudur.) O zaman görünüşü, yani kıyafetin biçimini değerlendirmem gerekiyor. Doğrusu hiç beğenmedim. Ama kapalılığını değil. Şeklini!

  deneme - makus1tarih

  twitter'dan sızdırma tabi ki bir şaka, sosyal medya vasıtasıyla tepki-testi yapıyorlar, özü şu: kafadaki bundan daha vahimi... hani demişya birileri sosyal medya'da, bir tür yeni iktidar ayşecikleri...

  Giyim - moumou

  Hostesleri muhafazakar yapacagiz diye zavallilari ortaoyunculara dondurmusler, cok komik duruyor.

  Palyaco kiyafetleri - ilbeg

  Kiyafetler buysa rezalet. Bir defa palyocolara benziyor. Hareket serbestligini ciddi sekilde enggelleyecek turden. Renk secimleri de oldukca kotu. Katar ve Emirates, malezya bu elbiselere 5 basar! Kadinlara fes giydirmenin, sacma sapan designlar ile ugrasmanin bir alemi yok. Siyasi tercihler cok acik. Boyle bir durumda THY ile ucup ucmamayi yeniden degerlendiririm sahsen. Bu tur sacmaliklari engellemenin en etkili yolu THY'yi tercih etmemektir. 'Traditionally Yours' olacaklarsa, benim zevkime uymuyor, saatlerce de bu cirkinligi seyretmek azap olur.

  açık saçık kıyafek olsaydi.. - Artificial intelligence

  hostesler mümkünse plajdaki gibi giyinsinler, o zaman herkes beğenir değil mi?