THY pilotu uçakta sara krizi geçirdi

THY pilotu uçakta sara krizi geçirdi
THY pilotu uçakta sara krizi geçirdi
Lefkoşa-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağının pilotu önce terminalde sonra da uçakta yolcuların gözü önünde sara krizi geçirerek bayıldı.

İSTANBUL - Türk Hava Yolları'nın ( THY ) TK-967 sefer sayılı uçağı dün saat 19.30'da gerçekleşecek olan Lefkoşa-İstanbul seferini yapmak üzere son hazırlıklarını tamamladı. Saat 18.05'de ikinci güvenlik kontrolünden geçen THY yolcuları terminalde beklemeye başladı. Bu sırada yolcular terminalde bulunan bir kafeteryada bir pilotun bayıldığını gördü.

İKİNCİ KEZ UÇAKTA BAYILDI
Daha sonra yolcular saat 19.15'de uçağa alınmaya başladı. Yolcular uçağın kalkışını beklediği esnada yaklaşık yarım saat sonra uçağın kaptan pilotu Fırat Göker, "Uçakta teknik bir aksaklıktan dolayı uçuşumuz gecikmeli olacaktır" diye anons yaptı.

Anonsun ardından uçakta bulunan yolculardan biri 'Terminalde bayılan pilot bizim uçağın pilotu biz bu uçakta uçmak istemiyoruz' diye konuşmaya başladı. Bunun üzerine kokpitten çıkan uçağın kaptan pilotu, 'Sağlık durumum iyi, bir sorun yok' diye konuştuğu sırada ikinci kez kriz geçirdi ve yolcuların gözü önünde bayıldı. Bunun üzerine uçağa sağlık görevlileri çağrıldı. Uçağa gelen sağlık görevlileri, "Pilot sara krizi geçiriyor lütfen bu bölgeyi boşaltın" uyarısı yaptıktan sonra yolcular uçağın arka kapısından indirilerek terminale alındı.

Sara krizi geçirdiği ileri sürülen uçağın pilotu ambulansla hastaneye kaldırılırken, yolcular ise başka bir uçakla İstanbul'a gönderildi.

DHA - İbrahim YILDIZ


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  THY

  ,

  Hava

  ,

  güvenlik

  http://www.radikal.com.tr/114522011452202

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sağlık taraması - mourner2

  Benim bildiğim kadarıyla pilotlar belirli aralıklarla sürekli sağlık taramasından geçerler. Çok kapsamlı bir taramadır bu. Geçmiş olsun pilota. Onun için de zor bir durum.

  SARA KRİZLE DEĞER NÖBETLE GELEN BİR RAHATSIZLIKTIR - pispor

  sara beyinde fırtınaların kopması ile nöbet halinde gelen bir hastalıktır 300 e yakın çeşitleri var daha önceden belirtileri var en basit belirtisi ise kişinin dışa soğuk olması aşırı sinirlenmesi hatta kendi kendine sinirlenmesi bir belirtidir ve burada THY bir işletmede bu pilotun sağlık taramasından geçirilmemesi bu ülkenin büyük bir kuruluşu için büyük bir eksikliktir