THY uçağı bomba ihbarı nedeniyle İstanbul'a geri döndü

THY uçağı bomba ihbarı nedeniyle İstanbul'a geri döndü
THY uçağı bomba ihbarı nedeniyle İstanbul'a geri döndü
THY'nin İstanbul Lizbon seferini yapan yolcu uçağı bomba ihbarı nedeniyle Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

İSTANBUL İstanbul-Lizbon seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı kalkışından yarım saat sonra kabin içinde bir yemek tepsisinde bulunan küçük bir şüpheli madde nedeniyle Yunanistan hava sahası üzerinden Atatürk Havalimanı'na geri döndü.

Türk Hava Yolları'nın TK-1759 sefer sayılı Airbus A321 tipi yolcu uçağı 170 yolcusuyla saat 11.59'da Lizbon seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan havalandı. Uçak havalandıktan kısa bir süre sonra kabin ekipleri uçağın yemek servisine başlayacakları sırada yemek tepsisi içerisinde pinpon topu büyüklüğünde mikrofona benzeyen cisim buldular. Kabin ekibi durumu uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Pilot cismi gördükten sonra Atatürk Havalimanı'na dönme kararı aldı. Atatürk Havalimanı'na geri döndükten sonra uçak güvenli bir alana çekildi. Polis uçak çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Türk Hava Yolları'ndan verilen bilgiye göre, Portekiz'e giden 170 yolcunun başka bir uçakla İstanbul'dan Lizbon'a götürüleceği bildirildi.

(Faik KAPTAN - İbrahim YILDIZ / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/132603413260343

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  thy komplo - user510569

  neden bu olaylar artmaya başladı ben söyleyeyim size çünkü baktılar Thy işlerini iyi yapıyor direkt insanlarda kuşku yaratmaya çalışıyorlar

  thy - user975624

  Bu nedir yahu gerçekten de şaka gibi, trajikomik durumlar yaşanıyor. Thy kaliteli ve işini düzgün yapan şirketlerden biri diğer şirketler gündemi bu tarz şeylerle meşgul ederek prim mi yapmaya çalışıyorlar bunu düşünmeye başladım artık, yazık.

  thy - user510569

  Bence kasıtlı yapılan bir şey , son zamanlarda Avrupa da hızla artan felaketler sonucunda Thy nin başarısına gölge düşürmek isteyenler sanırım bu işbirlikçiler