THY uçağına bomba ihbarı: Zorunlu iniş yaptı

THY uçağına bomba ihbarı: Zorunlu iniş yaptı
THY uçağına bomba ihbarı: Zorunlu iniş yaptı
Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Sao Paulo seferini yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağı, bomba notu bulunması nedeniyle acil durum ilan etti. Alçalmaya başlayan uçak, yakıt azalttıktan sonra saat 15.30'da Kazablanka'ya indi. Geçen yıl da aynı güzergahta yine bir THY uçağı yine Kazablanka'ya acil iniş yapmıştı.

RADİKAL - Türk Hava Yolları'nın İstanbul 'dan Sao Paulo'ya giderken tuvaletinde "bomba" notu bulunması üzerine Kazablanka'ya acil iniş yapan uçağında yapılan aramalarda herhangi bir patlayıcıya rastlanmadı.

Güvenli bölgeye çekilen uçakta bagaj ve yolcu araması yapıldı. Aramalarda bombaya rastlanmadı. İhbarın asılsız çıkması üzerine, uçak temizlik yapılıp yakıt aldıktan sonra tekrar Sao Paulo'ya hareket edecek.

ACİL İNİŞ YAPTI

THY'nin TK-15 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçağı, bu sabah saat 10.18'de 256 yolcusuyla Atatürk Havalimanı'ndan havalanmış, kalkışından bir süre sonra uçuş ekibi tarafından uçağın tuvaletinde "bomba" yazılı bir not bulunmuştu. Bunun üzerine, Kuzey Afrika üzerinde bulunan THY uçağının pilotları, Kazablanka Havalimanı uçuş kulesinden acil iniş izni istemiş ve inmek için de deniz üzerinde tur atarak yakıt boşaltmıştı. 

Kazablanka Havalimanı'nda gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasından sonra, saat 15.20'de havalimanına acil iniş yaparak güvenli bir bölgeye çekilen uçaktaki yolcular tahliye edilirken, bagaj ve kargolar da boşaltılmıştı.

THY'de bomba paniği