THY'de dövmesi olana göküyüzü yasak!

THY'de dövmesi olana göküyüzü yasak!
THY'de dövmesi olana göküyüzü yasak!

Dilek Hanif in hazırladığı THY'nin yeni kabin memuru üniformalar Twitter'dan sızmış ve büyük tepki çekmişti.

THY'de yalnız kırmızı ruj değil bordo, pembe de yasak renkler arasında. Ayrıca görevlilerin vücutlarının görünen yerinde dövme bulunması da yasaklandı

İSTANBUL -Türk Hava Yolları’nın (THY), kabin memurlarına uygulayacağı kırmızı ruj yasağından sonra dövme de yasaklar listesine girdi. Cumhuriyet gazetesinden Özcan Yaşar’ın haberine göre Düzenlemenin yalnızca kırmızı renkli rujla sınırlı olmadığı bordo ve pembenin de yasak renkler arasında olduğu belirlendi.
THY yönetmeliğine göre ruj yasağını dövme yasağı izledi. Vücudunda dövme bulunan hostes adaylarının başvurusuna bile kabul edilmeyecekleri bilgisine ulaşıldı. Kabin memurlarının görev yaparken vücutlarının görünür yerlerine dövme yaptırmaları yasaklandı. Dövmenin önüne geçmek isteyen THY’nin, bir süredir hostes alımlarında vücutlarında dövme bulunan adayların sınava bile girmesine izin vermediği öğrenildi. THY’nin makyaj ve saç yönetmeliğine göre, kabin memurlarının uymaları istenen kurallar şöyle: “Makyaj frapan olmayacak. Malzeme pastel renklerden oluşacak. Abartılı şekillendirme yapılamayacak. Peruk kullanımı yasak. Saçlar doğal renklerden oluşacak. Kulak hizasının üstündeki ‘topuz saç’ modeli uygulanmayacak.”  (Cumhuriyet)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  THY

  ,

  Kırmızı

  ,

  Dövme

  ,

  Hava

  ,

  ,

  Kabin

  ,

  yaşar