THY'de tüm iç hat seferleri iptal edildi

THY'de tüm iç hat seferleri iptal edildi
THY'de tüm iç hat seferleri iptal edildi
THY,yarın öğleye kadar yapılacak olan tüm iç hat seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu. THY, 6 bin 500 yolcusunu da otele yerleştirdi.

RADİKAL - Türk Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan yarın öğleye kadar yapılacak olan tüm iç hat seferlerinin karşılıklı olarak iptal edildiğini duyurdu.

6 BİN 500 YOLCU OTELE YERLEŞTİRİLDİ

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yolculardan yaşanılan aksaklık için özür diledi. Topçu, açıklamasında "Atatürk Havalimanı yoğun hava muhalefeti dolayısıyla fiilen kapalı. Birçok yolcumuz elimizde olmayan nedenlerle mağdur oldu. Bütün yolcularımızdan özür diliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan THY, havalimanında bekleyen yolcular için gidiş katında kumanya dağıtımı için özel stantlar açtı. Şimdiye kadar 15 bin yolcuya kumanya dağıtan THY, 6 bin 500 yolcusunu da otele yerleştirdi.

THY yetkilileri, seferlerin yaklaşık yüzde 95'inin iptal edildiğini, havalimanına gelecek yolculardan THY'nin resmi internet sitesinde yer alan seferlerin son durumunu kontrol etmelerini istedi.

TERMİNALLERDE YOĞUNLUK

Birçok hava yolu şirketinin seferlerini iptal etmesi nedeniyle yolcular, havalimanındaki terminallerde yoğunluk oluşturdu. İptal edilen seferleri bilgi ekranlarından öğrenen yolcular, bilet satış ve danışma noktalarında bir süre sıra bekledi. Bazı hava yolu şirketlerinin yolcularına kumanya dağıttıkları görüldü.

Havalimanı yetkilileri, bugün ve yarın uçuşu olan yolcuların seferlerle ilgili son durumu öğrenmeden Atatürk Havalimanı'na gelmemelerini istedi.