THY'den BirGün gazetesine yeni yasak

THY'den BirGün gazetesine yeni yasak
THY'den BirGün gazetesine yeni yasak
Türk Hava Yolları, uçakların ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki gazete standında da BirGün gazetesinin dağıtımını durdurdu.

Türk Hava Yolları’nın, hafta sonu ortaya çıkan ‘BirGün’ yasağının genişlediği ortaya çıktı. THY, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki gazete standında da gaztenin satışını durdurdu. BirGün’ün dağıtımının durdurulma kararının yönetim tarafından alındığı öğrenildi.

Son dönemde başta grev olmak üzere gazetede çıkan haberler THY yönetiminde huzursuzluğa neden oluyordu.

Diğer taraftan, uçağa yüklenen gazeteler arasında ise BirGün uzun süredir yeterli talep olmaması öne sürülerek yüklenmesi durdurulmuştu.

TWITTER'DA PROTESTO
THY'nin Birgün gazetesini dağıtmamasına özellikle sosyal medyadan büyük tepki geldi. Twitter'da #BirGünesahipçık etiketi ile THY'nin tutumu protesto ediliyor.

THY'den BirGün gazetesine yasak


  http://www.radikal.com.tr/114192911419292

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne oldu ileri demokrasiye. - ganjml

  Kendinizi yırtsanız da gerçekleri yazan özgür basın hep vardı ve olacak,birgün,insanların eline bedava tutuşturduğunuz,bayi satışı 18 bin,elden dağıtım(ücretsiz)1 milyon olan gazete adı altındaki iktidar borazanı bültenlerinizle en azından herkesi manüple edemeyeceksiniz.Gerçeğin sesi birgün yalnız değildir,emekçiler sahip çıkıyor çıkacak,varsın THY yönetimi yasaklasın,gerçeğin sesi yine meydanlarda,yine ezilenlerin kürsüsü.

  Yasaklayin Yasaklayin! - user1107643

  Devlet bir seyi yasakliyorsa, bu iyi bir seydir. Zira BirGün gazetesi tiraj rekorlari kiracaga benziyor! Yasasin direnis ruhu!