THY'den dua uygulaması

THY'den dua uygulaması
THY'den dua uygulaması
Türk Hava Yolları (THY), hac ve umre için yapılan Suudi Arabistan uçuşlarında koltuklarda bulunan kişisel ekranlarda dua uygulaması başlattı.

İSTANBUL - THY ’nin Suudi Arabistan’a yapılan uçuşlarında koltuklar arasındaki kişisel ekranlarda üç dilde okunan dua bir yolcu tarafından çekilerek sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldı. İngilizce , Türkçe ve Arapça olarak sesli okunan dua yolcuların ilgisini çekiyor.

Dua şöyle:

"Allahım bu yolculuğumuzda senden bütün iyilik ve güzellikleri takva ve kulluk şuuruyla bizden razı olacağın amellerde bulunmayı niyaz ederiz. Allahım bu yolculuğumuzu bize kolaylaştır ve uzaklığımızı yakınlaştır. Allahım yolculuğumuz süresince yardımcımız sensin. Geride bıraktığımız ailemizin görüp gözeteni koruyup kollayanı da sensin. Allahım yolculuğun zorluklarından ve üzücü durumlarla karşılaşmaktan sana sığınırım. Malımı mülkümü ailemi ve çocuklarımı başlarına gelebilecek kötülüklerden sen koru ya rabbi. Amin. "(dha/İbrahim Yıldız)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  THY

  ,

  İngilizce

  ,

  sosyal

  ,

  Koru

  http://www.radikal.com.tr/112271711227174

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ya allah airlines - hrh

  Is icin Suudi Arabistana gidip geliyorum, Suudi Havayollarinda dua, niyaz hicbisey eksik degil masallah, yalniz ben herseyi bu kadar dusunmusler ucakta niye abdest alinamiyor diye merak etmistim. Eee onuda bizim Islamdan cok islamci yoneticilerimiz cozsun artik, hatta esantiyon corap, dis fircasi falan yerine takunya versinler!

  Dua'nın içeriğine takıldım - ilbeg

  Hacca gidenler isterlerse dua dinlesinler, güzel dilekler velakin en sondaki dilek bana bu duada maddiyatcılığın öne çıktığı hissini verdi.Önem sırasına bakarsak, bu duada esas olan mal ve mülk, ail coluk çocuk sonra geliyor. Mütahit olan mücahitler anlaşılan bu huylarından vazgeçmemişler !

  THY ile evinizde gibisiniz - gorkemgercek

  Alkol yasağı, haremlik selamlık/geleneksel host-hostes kıyafetleri derken üst düzey yönetim kadrosu iktidar yandaşı olan milli havayolu şirketimiz THY'nin yeni uygulamalarını heyecanla bekliyoruz. Yakında sadece kıbleye doğru uçacaklar da Adana'dan Tranzon'a gitmek için dünyanın etrafında dolanacağız diye korkuyorum.

  Cennete Ne Zaman? - user1107643

  Cennete ucuslar ne zaman baslayacak, ben onu merak ediyorum(!)