THY'den Fransa yolcuları ve uçuş ekiplerine uyarı

THY'den Fransa yolcuları ve uçuş ekiplerine uyarı
THY'den Fransa yolcuları ve uçuş ekiplerine uyarı
THY, 14 Kasım - 21 Kasım tarihleri arasında Türkiye'den Fransa'ya seyahat edecek yolcularına herhangi bir ceza ödemeksizin biletlerini değiştirme imkanı sağladığını açıkladı.THY, yurtdışında yatı yapacak uçuş ekiplerini de uyararak, zorunlu olmadıkça metro, tren vb. toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını, dışarıda yemek yememelerini, alışveriş merkezi gibi mekanlardan uzak durmaları,tavsiye etti.

Fransa'da yaşanan terör saldırılarının ardından THY, Türkiye'den Fransa'ya uçacak olan yolcularını ve kendi uçuş ekiplerini uyardı.Akşam saatlerinde THY'den konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi: Fransa'da 13 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen terör saldırıları nedeniyle 14 Kasım 2015-21 Kasım 2015 tarihleri arasında Türkiye'den Fransa'ya seyahat edecek yolcularımızın muhtemel mağduriyetlerini önlemek amacıyla aşağıdaki gibi bir düzenleme yapılmıştır.Biletlerini 14 Kasım 2015 tarihinden önce satın almış olan ve 14 Kasım 2015 - 21 Kasım 2015 tarihleri arasında Türkiye'den Fransa'ya (Paris, Lyon, Nice, Toulouse, Bordeaux) seyahat edecek yolcularımızın;

1.Herhangi bir ceza ödemeksizin, seyahat tarihlerini 14 Kasım 2015 - 14 Aralık 2015 (dahil) arasında bir tarihle değiştirilebilmesine imkan sağlanmıştır.

2.Tarih değişikliğinin yapılabilmesi için 21 Kasım 2015 (dahil)'e kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.

3.Bu düzenleme 14 Kasım 2015 - 21 Kasım 2015 (dahil) tarihleri arasında geçerli olacaktır.

4.Düzenlemede bilet iadesi ve parkur değişiklikleriyle ilgili herhangi bir yenilik yoktur.

UÇUŞ EKİPLERİNE DE UYARI

Türk Hava Yolları (THY) yurtdışında yatı yapacak uçuş ekiplerini uyardığı öğrenildi. Yapılan uyarıda zorunlu olmadıkça metro, tren vb. toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını, dışarıda yemek yememelerini, alışveriş merkezi gibi mekanlardan uzak durmaları, yatıda kalınan ülkelerde sosyal aktivitelerden uzak durmaları, ihtiyaçlarını mümkün mertebe hotellerinde gidermelerini tavsiye etti.

Hüseyin ASLIYÜCE / İstanbul-DHA