THY'den içki kalktı!

THY'den içki kalktı!
THY'den içki kalktı!
THY'nin iç hat uçuşlarında 6 nokta dışındaki uçuşlarda içki servislerinin kaldırıldığı açıklandı.

Türk Hava Yolları, 'talep düşüklüğü' nedeniyle iç hatlarda business class'ta verilen içki servisini 6 nokta dışında kaldırdı. Hürriyet'ten Tolga Özbek'in haberine göre, son bir yıldır hangi hatlarda yolcunun ne talep ettiğini araştıran THY, İstanbul dahil İzmir , Bodrum, Dalaman, Antalya ve Ankara hatları dışında uçakların business class ikramından içkiyi kaldırdı.

DEMET AKALIN TWITTER'DAN DUYURMUŞTU

Konu gündeme şarkıcı Demet Akalın'ın yazdığı Tweet ile geldi. İstanbul'dan Adana'ya uçan Akalın, "THY Adana uçuşunda içki servisi yoktu! Bazı iç hat uçuşlarından kaldırılmış bilginize! Öndeki turistler isyan etti" diye yazarak takipçileri ile paylaştı.
THY'nin standart olarak iç hatlardaki business class ikramında içki geçen haftaya kadar yer alıyordu. Özel bir troley içine konulan alkollü içecekler business class'ın olduğu uçuşlarda diğer ikram ile birlikte uçağa yükleniyordu.

YABANCI YOLCU İSYANDA 

THY tasarruf tedbirleri nedeniyle uçağa yüklediği ikramdan bazı değişikliklere gidildi. Ancak bu uygulamayı yabancı yolcular tarafından tepki ile karşılandı. Yabancı yolcular dış hatta uçup uçakta alkol alabilirken iç hatlarda ise ikramda içki verilmemesini kavramakta zorluk çekiyor.
Bu tür durumlarda genellikle kabin memurları "Uçağımıza içki yüklenilmesi unutulmuş" demeleri ise ayrı bir tartışmayı da yanında getirmişti.
THY, alkol talebinin çok düşük olduğu bazı Arap ülkeleri ve İran'a gerçekleştirdiği seferlerde de uçağa içki yüklemiyor.
Ciddi yolcu artışında ikramın çeşitliliği ve yüksek kalitesinin önemli bir rol oynadığı THY'de bu uygulamanın nasıl bir sonuç vereceği merakla bekleniyor.


  http://www.radikal.com.tr/1120889112088921

  YORUMLAR
  (21 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ucan Seccade - erdalemmi

  AKPBadem BiyikCember Sakal Hava Yollarina Hos geldiniz...!

  Zavallı THY - osmano

  Neler olduğu gayet açık. İyi uçuşlar!

  Yobaz Hava Yollarına Hoş Geldiniz - Levent Alper

  Değerli yolcularımız, şu an alkol sunuşu olmayan belirli iç hat uçuş noktalarımıza yakın gelecekte haremlik ve selamlık uygulaması ve daha başka sürpriz uygulamalar da dahil edilecektir. Sevinçle Müslüman yolcularımıza bildirilir..

  Servis - moumou

  THY-AKP yavas yavas toptan icki yasagini getiriyor. Sadece havayollari degil artik bircok yerde bir soguk bira icemeyecegiz. Ama bunlar parayi da cok seviyorlar, tamamen yasaklaninca yolcu kaybedecekler..ilk ben birakacagim (senede en az 3 Newyork ucusum var, arti Avrupa ucuslarim) cunku yemegimle bir bardak sarap mutlaka icerim ucarken..

  KONYA'DAN KALDIRILMASI HATA! - Sedat Gürsel

  Konya'yı kaldırmasaydılar... İstanbul'dan sonra en çok içki tükettiği söylenen yerin hattından içki mi kaldırılırmış?..:)

  ZATEN İÇENDE YOK GİBİ İDİ - pispor

  iç hatlarda yolculuk süresi kısa olduğundan kimse içmiyordu.zaten içende içkili halde geliyor.aslında iç hatlarda uçağa binişlerde alkollu vatandaşı uçağa almazsa iyi olur.

  İçiyorsam Sebebi Var!!! - halukaka

  Misal ben çakır keyif sarhoş olmadan uçağa binemiyorum. Uçakta da gerilmemek için iki tek atmam ŞART. Özellikle de ufacık iç hat uçaklarında gerim gerim geriliyorum. Sallıyor, silkeliyor, büyük uçaklar gibi güvenli de değil, kararlı da değil (çok sallıyor yani). Uçakta içki servisi keyif olsun ooooh kafamızı bulalım diye yapılan bir şey değil. Çok gergin bir ortamı bir nebze yumuşatmak için yapılan bir uygulama. Sebebi var. Şahsen ben bi daha binmem THY'ye bu haberi okuduktan sonra.