THY'den kar önlemi

Türk Hava Yolları, kar fırtınasına karşı önlemler aldı. Yapılan düzenlemeler, koşullara bağlı olarak bazı seferlerin iptalini içeriyor.

Türk Hava Yolları (THY) kar fırtınasına karşı önlemler aldı. Yapılan düzenlemeler, koşullara bağlı olarak bazı uçak seferlerinin iptalini içeriyor.
İstanbul'dan başlayarak tüm Türkiye'yi etkisi altına alması beklenen kötü hava koşulları uçuş trafiğini de aksatmaya başladı. THY'den yapılan açıklamada, THY'nin hava şartlarını gözönüne alarak uçuş trafiğini yeniden düzenleme kararı aldığı ve buna bağlı olarak da bazı uçak seferlerini iptal edebileceği belirtildi. Açıklamada, iptallerin özellikle seyrüsefer cihazları açısından altyapısı yetersiz olan Anadolu'daki küçük şehirlerde yaşanabileceği kaydedildi.
Mağduriyetlerin önlenebilmesi için yolcuların hava durumunu takip ederek havalilmanına gelmeleri istenen açıklamada, yığılmaların önlenmesi için 12-15 Şubat günleri arasında THY'nin www.thy.com.tr adresinden ya da 444 0 849 numaralı telefonundan bilgi almaları önerildi.