THY'den kıyafet açıklaması

THY'den kıyafet açıklaması
THY'den kıyafet açıklaması
THY hostes kıyafetleri ile ilgili tartışma hakkında bir açıklama yaptı.

Radikal.com.tr - Türk Hava Yolları, yeni üniformalarla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, kurumun bir süredir uyguladığı yeni marka kimlik çalışması kapsamında "başta müşteri deneyim noktaları olmak üzere" birçok alanda yeniliğe gittiği belirtildi ve bunlara ilk örnek olarak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan CIP salonu “Lounge İstanbul ” verildi.
Açıklamada, "Türk Hava Yolları, kabin üniformaları, yeni ikram konsepti, yeni ofis tasarımları gibi birçok alanda aynı strateji ile hareket etmektedir. Bu kapsamda doğu ve batıyı sentezleyen, marka kimliğini uzun yıllar yansıtma potansiyeli taşıyan, gelenekten aldığı değerleri çağdaş dünyanın beklentileri ile birleştiren bir kabin kıyafeti tasarlama hedefiyle yola çıkan Türk Hava Yolları bu konuda Dilek Hanif ile anlaşmış olup halen farklı desen, renk ve çizim alternatifleri üzerinden çalışmalar devam etmektedir" denildi. 
Medyada yayınlanan fotoğraftaki tasarımın bu eskizlerin içinden sadece bir tanesi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, "Hazırlanan tasarımlar arasında, Türk motiflerinin yeniden yorumlandığı geleneksel çağrışımlar yanında modern çizgilerin ön planda tutulduğu, bir çok farklı renk alternatiflerinin olduğu çok farklı tasarımlar da bulunmaktadır. Hazırlanan tüm tasarım alternatifleri özellikle küresel yolcu profilinin beklentilerini ve trendleri karşılayıp karşılamadığı noktasında ayrıca bir elemeye tabii tutulacağından mümkün olduğunca fazla alternatif değerlendirilmeye alınmıştır" denildi.