THY'nin Diyarbakır seferleri yeniden başladı

THY'nin Diyarbakır seferleri yeniden başladı
THY'nin Diyarbakır seferleri yeniden başladı
Valiliğin sokağa çıkma yasağı sonrası THY'nin iptal edilen Diyarbakır seferleri yeniden başladı.

İSTANBUL - Kobani'ye yönelik IŞİD kuşatmasının protesto edilmesinden sonra olayların çıktığı Diyarbakır 'da, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından 2 seferini iptal eden Türk Hava Yolları, yeniden Diyarbakır seferlerine başladı. Seferlerin iptal edilmesinden sonra, ilk olarak, THY'nin TK-2606 sefer sayılı yolcu uçağı, saat 16.40'da Atatürk Havalimanı'ndan havalanarak Diyarbakır'a hareket etti,
Diyarbakır'da ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle, Türk Hava Yolları, saat 00.20'de yapılması planlanan TK-2612 sefer sayılı ve sabah 07.15'te yapılması planlanan TK-2602 sefer sayılı İstanbul-Diyarbakır uçuşlarını karşılıklı olarak iptal etmişti.

SERVİS GÜZERGÂHLARI DEĞİŞTİRİLDİ İstanbul'da, Esenyurt başta olmak üzere bir çok ilçede gösterilerin devam etmesinden dolayı, Türk Hava Yolları ve Turkısh Ground Services (TGS) personeli taşıyan servis güzergahlarında da değişiklik yapıldı. THY ve TGS servislerinin dün göstericiler tarafından durdurulmasının ardından alınan önlemlere göre, servisler göstericiler tarafından barikatlarla kapatılmış yollar yerine, alternetif yolları kullanacak. Yetkililer, bazı bölgelerde personel servislerinin kaldırılmadığını, sadece güzergahların değiştirildiğinin altını çizdi.

DHA